iMagazine

WiFi2HiFi – gdy nie macie AirPlaya

08/08/2011, 10:57 · · · 7

Jeśli nie lubicie kabli, często słuchacie muzyki i niestety nie macie żadnego „grajka” z AirPlay to przydatnym może okazać się wygodny program WiFi2HiFi dostępny w App Store.

Zamienia on naszego iPhona lub iPada w urządzenie odbiorcze. Oczywiście znajdą się tacy, którzy powiedzą, że można przecież „sharować” swoją bibliotekę iTunes, ale nie zawsze jednak jest to możliwe albo tego nie zawsze chcemy. Poza tym WIFi2HiFi dodaje nam w ustawieniach dodatkowe wyjście audio przez co możemy odbierać dowolny dźwięk z naszego komputera.

Program jest banalnie prosty w obsłudze. Wystarczy zainstalować go na naszym urządzeniu z iOS oraz dodatkowo na naszym komputerze „sterownik” i od razu możemy słuchać.

Zastosowań jest wiele, a mi najbardziej podoba się i jest dla mnie najbardziej przydatna możliwość odbierania dźwięku na zewnętrznych turystycznych głośnikach JBL, które grają zdecydowanie głośniej i lepiej niż te wbudowane w mojego Macbooka Pro.

Cena w App Store: 2,99 EUR

Link to App Store: http://itunes.apple.com/us/app/wifi2hifi/id417409424?mt=8

7

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SebaDawid KrasnopolskiDominik ŁadaKarol Piwowarczykmacnow Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
macnow
Gość

Czyli taki AirFoil nazwany inaczej. AirFoil jest o tyle fajniejszy, że odbiornikiem może być: iOS, Mac, Linux, Windows. I tylko płaci się za nadajnik, a nie za odbiorniki. http://www.rogueamoeba.com/airfoil/

Dominik Łada
Gość

WiFi2HiFi jest też na Windows. Faktycznie trochę podobny do AirFoil z tą różnicą, że kosztuje tylko 2,99EUR podczas gdy AirFoil 25USD…

macnow
Gość

No fakt cena jest bardzo atrakcyjna.

Ale w AirFoil bardzo mi się podoba to, że można streamować TYLKO z konkretnych wybranych aplikacji.Wszystkie dźwięki (powiadomienia z komunikatorów itp) masz na komputerze, a tylko np. muzyka z iTunes czy Spotify leci przez domowe audio.

Karol Piwowarczyk
Gość

Mogę tym programem przesyłać dźwięki z iPada na głośnika stacjonarne (podłączone do komputera) ?

Dominik Łada
Gość

tutaj przesyłasz dźwięk z komputera na iOS

Dawid Krasnopolski
Gość

Ja mam pytanie, jak z jakością dźwięku?

Seba
Gość

Fuu jakie brzydkie UI.