iMagazine

Test i recenzja: Logitech AV Stand for iPad

12/08/2011, 11:50 · · · 2

Logitech AV Stand for iPad, czyli iPad ma dobrze stać!

Logitech to bardzo znana firma, produkująca solidne i nie za drogie akcesoria komputerowe. Typowa, solidna półka średnia. Osobiście mam wrażenie, że firma istnieje od zawsze – moja pierwsza myszka kupiona ponad 20 lat temu była właśnie produkcji Logitecha. Teraz firma wprowadza na rynek akcesoria do współpracy z tabletami, w tym oczywiście z synonimem tabletu, czyli iPadem. Swoją drogą, czy wiedzieliście, że Logitech został założony w szwajcarskiej miejscowości Apples? Ale wróćmy do tematu.

Jednym z najciekawszych produktów w tabletowej ofercie firmy jest AV Stand for iPad. Jak się okazało w czasie moich testów, nazwa tego produktu jest bardzo dobrze dobrana. AV Stand for iPad to stacja dokująca do iPada, posiadająca wbudowane głośniki. Swoją formą przypomina trochę testowany przez nas jakiś czas temu (iMagazine 2/2011)  Altec Lansing Octiv Stage MP450. Mamy więc podstawę, w której ukryto głośniki i wychodzący z niej wysięgnik z mocowaniem dla iPada. Całość wykonana jest całkiem porządnie, ale od razu widzimy, że to nie jest produkt z wyższej półki. Razem ze stacją otrzymujemy minimalistycznego pilota zdalnego sterowania, który pozwoli na sterowanie odtwarzaniem muzyki na odległość.

Podstawa wykonana jest z czarnego plastiku i ma kształt lekko spłaszczonej tuby. Na jej końcach umieszczono skierowane na boki głośniki, zaś z tyłu mamy wejście dźwięku mini Jack oraz wyjście AV. Co ciekawe, jest tam również otwór bass reflex, choć wielkość głośników, tworzywo obudowy oraz masa podstawy nie pozostawiają złudzeń – szału, jeśli chodzi o muzykę, nie będzie. Tak naprawdę, najchętniej ominąłbym opis walorów dźwiękowych. Powiem więc tylko, że nie jest to jej najlepsza cecha. Coś więcej? OK. Poprawnie gra tylko środek, góra jest albo mało słyszalna, albo piskliwa. Basu, mimo wspomnianego bass reflexu, nie ma. Ot po prostu coś tam sobie gra. Nie ma zachwytu, nie ma tragedii i nie ma sensu pisać nic więcej.

Zresztą stacja nie nazywa się Logitech AV Hi-Fi for iPad tylko Logitech AV Stand for iPad, czyli iPad ma dobrze stać. Na tym polu jest zdecydowanie lepiej. Ruchome ramię podtrzymujące iPada to najlepsza i najbardziej wszechstronna konstrukcja, jaką widziałem. Akceptuje zarówno „jedynkę”, jak i „dwójkę”, pozwala na obrót iPada tak, aby można było go używać zarówno w pionie, jak i poziomie. Wreszcie to, że ramię łamie się w dwóch miejscach, pozwala go ustawić pod dowolnym kątem. iPad może być umieszczony pionowo względem podłoża, aby dobrze się na nim oglądało filmy. Może być też umieszczony poziomo, aby wygodnie się na nim pisało. Producent zapewnił nam tu pełną wolność. Niestety z wolnością jest tak, że jak się z nią przesadzi, to można zejść na złą drogę. Podobnie jest w tym przypadku, iPada wprawdzie możemy ustawić pod dowolnym kątem, ale są takie ustawienia, które spowodują, że przeważy on lekką podstawę i stacja się po prostu przewróci, co może doprowadzić nawet do uszkodzenia iPada.

Ta podstawa to bardzo ciekawy i uniwersalny produkt. Sprawdzi się w prawie każdej sytuacji. Na działce do oglądania filmów, w domu jako podstawa przerabiająca iPada w ramkę do zdjęć i w biurze – jako podstawa do wygodnego pisania na iPadzie. Na koniec warto wymienić jeszcze jedną fajną cechę podstawy – iPad włożony w nią ładuje się zawsze, nawet jak sama stacja jest wyłączona.

Ocena iMagazine 4/6 – za wszechstronne ramię 

2

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala