iMagazine

Oficjalna biografia Steve Jobsa będzie wydana już w listopadzie

16/08/2011, 10:51 · · · 2

Oficjalna biografia Steva Jobsa, którą wyda wydawnictwo Simon&Schuster, ukaże się ostatecznie 21 listopada, czyli o 5 miesięcy wcześniej niż planowano.

iSteve: The Book of Jobs bo taki będzie tytuł, jest pierwszą książką, którą Steve Jobs autoryzuje. Na rynku jest wiele książek o twórcy Apple, na czele z wydaną również w Polsce iCon, ale wszystkie były to nieoficjalne opracowania.

iSteve: The Book of Jobs napisał Walter Isaacson, były szef CNN i naczelny Times, co dobrze wróży. Książka powstała na podstawie kilkudziesięciu wywiadów ze Stevem Jobsem, a także z jego współpracownikami, rodziną, przyjaciółmi i konkurentami.

Na pewno będzie to bestseller, ale zastanawia mnie to, że wydanie zostało przyśpieszone o 5 miesięcy (Amazon podaje jeszcze jako datę wydania 6 marca 2012) . Oficjalnie wydawca jako powód wcześniejszego wydania podaje, iż po prostu książka jest już ukończona i dlatego będzie wcześniej dostępna.

Ja zaryzykuje może dosyć ostre stwierdzenie – Steve Jobs planuje odejść z Apple. Planuje odejść w okolicy listopada. Podejrzewam, że właśnie przed wydaniem książki. Skoro jest to oficjalne, autoryzowane wydanie, które na pewno będzie dużym wydarzeniem, zapewne będą się wszyscy starali je wykorzystać właśnie do odwrócenia uwagi przede wszystkim komentatorów i giełdy od faktu, że Jobs nie będzie już CEO Apple. Termin wydania biografii zbiega się też z początkiem tradycyjnie najlepszego sprzedażowo kwartału w roku. Wszystkie te elementy mogą w znaczący sposób obniżyć ewentualne skutki podania do opinii publicznej informacji o odejściu Jobsa z Apple.

Co o tym sądzicie?

Źródło: http://bits.blogs.nytimes.com/

 


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Anonim napisał(a):

Po co miałby odejść z Apple. Jobs is enough young to be Apple director.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK