iMagazine

Wyborcza: „Apple otworzył polską wersję sklepu App Store”

19/09/2011, 11:28 · · · 11

Wyborcza.biz informuje, że:

Firma Apple otworzyła polską wersję językową swojego sklepu. Będzie tu można kupić zarówno urządzenia Apple, jak i aplikacje.

Do tej pory Polacy, którzy chcieli kupić aplikacje na swojego iPhone‚a lub iPada, radzili sobie nieoficjalnymi sposobami. Jedną z najpopularniejszych metod było kupowanie specjalnych kodów na Allegro. Właściciel iPhone’a lub iPada w Polsce zakładał fikcyjne konto na amerykańskim serwisie App Store. Następnie kupował na Allegro kod, który doładowuje konto w sklepie z aplikacjami (kod przychodził e-mailem, gdyż droga pocztowa byłaby znacznie dłuższa).

Teraz Polacy mają już dostęp do polskiej wersji sklepu. Można w nim kupić zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.

Płatności można dokonywać kartą kredytową i przelewem bankowym. Podobnie jak w innych krajach, także w Polsce trzeba będzie założyć tu własne konto. Samo zamówienie będzie można złożyć albo przez specjalny formularz na witrynie App Store, albo telefonicznie pod numerem 800 702 322.

Pomijam fakt, że App Store i Apple Store to dwa różne sklepy, to autor pokazuje wyraźnie, że nie ma pojęcia o czym pisze. Całość jest tak daleko oderwana od rzeczywistośći, że woła o pomstę do nieba.

Przypomina mi się mój prywatny wpis sprzed paru miesięcy na temat bloggerów i dziennikarz — utwierdzam się tylko w przekonaniu, że wolę tych pierwszych.

Uaktualnienie

Autor tekstu, Mirosław Bartołd, poprawił go — możecie go przeczytać tutaj.

11

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


11
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Kuba PuchMariusz D.Janusz LirskiGrzegorz StępieńMoridin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Damian Gan
Gość

odnośnik do artykułu na wyborcza.biz już nie działa, chyba robią korekte wpisu…  

Maciej Kijowski
Gość

Artykuł widać już został usunięty. Ech,panowie redaktorzy niektórych gazet. Czasem jesteście jak celebryci. Wszystko, byle tylko zrobić trochę szumu.

Maciej Kijowski
Gość

Artykuł widać już został usunięty. Ech,panowie redaktorzy niektórych gazet. Czasem jesteście jak celebryci. Wszystko, byle tylko zrobić trochę szumu.

derosky
Gość

Na pocztątku myślałem, że to błąd w tytule. :). Pózniej było tylko gorzej. Porażka.

Mirosław Bartołd
Gość
Mirosław Bartołd

Witam,
mea culpa, pomyliłem App Store ze sklepem online. Pardon, i dzięki że zauważyliście. Obiecuję, że gdy iTunes wejdzie do Polski z niczym go nie pomylę:)

Moridin
Gość

Szacunek za komentarz!

Grzegorz Stępień
Gość

Polski App Store jest od samego początku. Od 2008 roku i debiutu iPhone’a 3G.

Mateusz Kamiński
Gość

Wybiórcza na całej linii :D
Apple Store, App Store i iTunes Store w jednym :)

Janusz Lirski
Gość

Jest nowa wersja: http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10312560,Apple_otworzyl_polska_wersje_swojego_sklepu_online.html

Mariusz D.
Gość
Mariusz D.

Teraz jest tam kolejna bzdura. „Allegro ten sam produkt można kupić od osób prywatnych za 1800 zł” Co to znaczy? Używane? Osoby prywatne nie mogą prowadzić działalności gospodarczej i koniec. Jasiowie, którzy wysyłają z USA działają w zasadzie niezgodnie z prawem…Ehh. 

Kuba Puch
Gość

Ale po raz pierwszy spotykam się z tym, że dziennikarz przyzna się do błędu zamiast uciekać cichaczem.
Jak dla mnie spoko.
Ale na przyszłość (jeśli oczywiście czytają nas dziennikarze), to Panie i Panowie… kliknijcie chociaż w link i zobaczcie co się pod nim otworzy ;)