iMagazine

Iomega Link – prywatna chmura dla iPhona

04/10/2011, 12:24 · · · 1

Iomega udostępniła właśnie iLink – nową aplikację dla iPhonów, iPadów i iPodów touch, która umożliwia korzystanie z prywatnej chmury (Iomega Personal Cloud) na sieciowych dyskach NAS z serii Home Media czy Ix StoreCenter.

Dzięki Iomega Personal Cloud mamy dostęp z każdego miejsca na ziemi i o każdej porze, do naszych dokumentów i multimediów. Dostępu możemy udzielić jednocześnie dla 250 użytkowników lub urządzeń. Do tej pory mogli z tego rozwiązania korzystać użytkownicy komputerów, teraz dzięki darmowej aplikacji iLink, chmura jest dostępna również dla podłączonych do internetu urządzeń z iOS – iPhonów, iPadów lub iPodów touch.

To rozwiązanie na pewno może być bardzo wygodne dla wielu firm, których pracownicy są rozrzuceni w terenie, agencji fotograficznych, redakcji mediów tradycyjnych i elektronicznych. Sprawdzi się też w domu. Możliwości wykorzystania zawartości chmury w przenośnych iPhonach, iPadach, czy iPodach touch są niemal nieograniczone. Już nie trzeba dublować plików, czy powierzać ich przechowywania komercyjnym usługodawcom.

Jedyne co mi się nie podoba w aplikacji, to czarne tło. Mam nadzieję, że będzie to można w przyszłych aktualizacjach zmieniać.

Produkty Iomega dystrybuuje w Polsce firma iSource.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

ignatzek napisał(a):

Ja wlasnie widzialem niemiecka reklame Telkomu. Reklamuja Telekom Cloud. Jak tak dalej pojdzie to niezle sie zachorzy nad naszym niebem…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK