iMagazine

Prawdziwy, aluminiowy iPhone 5?

04/10/2011, 02:40 · · · 6

BGR donosi, że pomimo obecnej fali plotek sugerujących, że Apple pokaże „jedynie” iPhone 4 8GB oraz iPhone 4S (A5, 8MP), na dzisiejszej prezentacji pojawi się iPhone 5. Nowy design, nowy aluminiowy tył. Przypominający iPada? Zobaczymy.

Niezależnie jak najnowszy model będzie wyglądał, istotne elementy znajdą się „pod maską” oraz w najnowszym iOS 5, którego debiut jest spodziewany wkrótce. Sony już jakiś czas temu wspominało o 8MP matrycach dla Apple. Do tego niewątpliwie dojdzie dwurdzeniowy Apple A5 z szybszym układem graficznym. Całość dopełni spodziewany „Asystent” głosowy — owoc prac byłych pracowników Siri oraz współpracy z Nuance. „Mówi się”, że będzie można nie tylko obsłużyć telefon za pomocą głosu, ale również dodać nowe pozycje do kalendarza, zapytać się o cokolwiek (wyniki zapewnić ma Wolfram Alpha) czy nawet wysłać SMSa. Prowadzić konwersację z własnym telefonem? Chciałbym to zobaczyć.

Tymczasem Norbert, nasz maniak iPodowo-iPhone’owy, zdecydowanie twierdzi, że design zewnętrzny się nie zmienia. A Wy jak myślicie?

  • Źródło i zdjęcie: BGR

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Wojciech Majka napisał(a):

design się nie zmieni. przewiduję ten sam wygląd nowego iPhona (jedyne co wg mnie zmienią to tą antenę z trzech nacięć do czterech. jak w wersji dla Verizona). Do tego procesor A5, 1GB RAM, aparat 8 Mpix, przednia kamera do FaceTime w HD (ta z MacBooków). co do pojemności to wydaje mi się że dalej bedzie tylko 16 i 32 GB i będzie dostepny w dwóch wersjach kolorystycznych od razu: czarny i biały. za to iPhone 4 będzie zupełnie niezmieniony poza pamięcią bo otrzyma on tylko 8GB i bedzie sprzedawany za 99$ w umowie na dwa lata w kolorze czarnym.

Mateusz Baniuszewicz napisał(a):

Fajnie by było, gdyby był dostosowany stylistycznie do iPada. Ten ze zdjęcia mi się podoba.

Paweł Kata napisał(a):

Chciałbym, żeby pokazali „piątkę”, ale obawiam się, że faktycznie, tendencja do przepychania głównych updateów wersją „S” weźmie górę. Już niedługo się dowiemy, hehe :-)

Anonim napisał(a):

Fajnie że matrycami zajęło się Sony ….liczę na spore możliwości aparatu w nowym iPhonie-NEX :) Co do designu…Apple od dawna stosuje tą samą praktykę …czyli konsekwencja w designie …mimo to nie spodziewał bym się >mini iPada< .Obstawiam coś ''świeżego'' .

Anonim napisał(a):

Zaletą takiej obudowy (jak na zdjęciu) jest niewątpliwie łatwość wkładania telefonu do kieszeni (zakładając brak użycia gumowego etui). Takie niby nic, a jednak.

Zdecydowanie uważam, że większy wyświetlacz byłby najlepszym krokiem ze strony Apple.

ALe zobaczymy…

Czy ktoś mi powie jak transmisja z dzisiejszego Keynote’a będzie zorganizowana ? Nie wiem czy siedzieć w pracy gdzie mam szybkie łącze i bez problemów mogę oglądnąć transmisję w HD czy lepiej poczekać do np. jutra ?

Marcin Halicki napisał(a):

Przez ostatnich kilka (?) dni z różnych stron otrzymujemy sprzeczne informacje co do nowego iPhone’a. Jednak szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie braku redesigne’u urządzenia – i to jest właśnie ten diamentowy (a raczej aluminiowy) gwóźdź, który dziś wbije w serca haterów apple Tim Cook:) Nowy design i wcześniej ujawnione „bebechy” = firma z Cupertino po raz kolejny dubluje rywali w tym technologicznym wyścigu…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK