Mastodon

Prawdziwy, aluminiowy iPhone 5?

6
Dodane: 12 lat temu

BGR donosi, że pomimo obecnej fali plotek sugerujących, że Apple pokaże “jedynie” iPhone 4 8GB oraz iPhone 4S (A5, 8MP), na dzisiejszej prezentacji pojawi się iPhone 5. Nowy design, nowy aluminiowy tył. Przypominający iPada? Zobaczymy.

Niezależnie jak najnowszy model będzie wyglądał, istotne elementy znajdą się “pod maską” oraz w najnowszym iOS 5, którego debiut jest spodziewany wkrótce. Sony już jakiś czas temu wspominało o 8MP matrycach dla Apple. Do tego niewątpliwie dojdzie dwurdzeniowy Apple A5 z szybszym układem graficznym. Całość dopełni spodziewany “Asystent” głosowy — owoc prac byłych pracowników Siri oraz współpracy z Nuance. “Mówi się”, że będzie można nie tylko obsłużyć telefon za pomocą głosu, ale również dodać nowe pozycje do kalendarza, zapytać się o cokolwiek (wyniki zapewnić ma Wolfram Alpha) czy nawet wysłać SMSa. Prowadzić konwersację z własnym telefonem? Chciałbym to zobaczyć.

Tymczasem Norbert, nasz maniak iPodowo-iPhone’owy, zdecydowanie twierdzi, że design zewnętrzny się nie zmienia. A Wy jak myślicie?

  • Źródło i zdjęcie: BGR

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

design się nie zmieni. przewiduję ten sam wygląd nowego iPhona (jedyne co wg mnie zmienią to tą antenę z trzech nacięć do czterech. jak w wersji dla Verizona). Do tego procesor A5, 1GB RAM, aparat 8 Mpix, przednia kamera do FaceTime w HD (ta z MacBooków). co do pojemności to wydaje mi się że dalej bedzie tylko 16 i 32 GB i będzie dostepny w dwóch wersjach kolorystycznych od razu: czarny i biały. za to iPhone 4 będzie zupełnie niezmieniony poza pamięcią bo otrzyma on tylko 8GB i bedzie sprzedawany za 99$ w umowie na dwa lata w kolorze czarnym.

Fajnie że matrycami zajęło się Sony ….liczę na spore możliwości aparatu w nowym iPhonie-NEX :) Co do designu…Apple od dawna stosuje tą samą praktykę …czyli konsekwencja w designie …mimo to nie spodziewał bym się >mini iPada< .Obstawiam coś ''świeżego'' .

Zaletą takiej obudowy (jak na zdjęciu) jest niewątpliwie łatwość wkładania telefonu do kieszeni (zakładając brak użycia gumowego etui). Takie niby nic, a jednak.

Zdecydowanie uważam, że większy wyświetlacz byłby najlepszym krokiem ze strony Apple.

ALe zobaczymy…

Czy ktoś mi powie jak transmisja z dzisiejszego Keynote’a będzie zorganizowana ? Nie wiem czy siedzieć w pracy gdzie mam szybkie łącze i bez problemów mogę oglądnąć transmisję w HD czy lepiej poczekać do np. jutra ?

Przez ostatnich kilka (?) dni z różnych stron otrzymujemy sprzeczne informacje co do nowego iPhone’a. Jednak szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie braku redesigne’u urządzenia – i to jest właśnie ten diamentowy (a raczej aluminiowy) gwóźdź, który dziś wbije w serca haterów apple Tim Cook:) Nowy design i wcześniej ujawnione “bebechy” = firma z Cupertino po raz kolejny dubluje rywali w tym technologicznym wyścigu…