iMagazine

Przywróć gest nawigacji trzema palcami ze Snow Leoparda w OS X Lion

05/10/2011, 15:59 · · · 8

Wraz z wejściem systemu OS X Lion zmieniły się gesty względem Śnieżnego Leoparda. Kilka przybyło, kilka ubyło. Mi najbardziej doskwierał brak dwóch gestów pozwalających poruszać się wstecz i naprzód w historii np. Findera. W Snow Leopardzie za akcje te odpowiadały odpowiednio machnięcie trzema palcami w lewo oraz trzema machnięciami w prawo. W Lwie odpowiadają one za przechodzenie pomiędzy Desktopami i aplikacjami ustawionymi w tryb pełnoekranowy. Funkcja wstecz i naprzód działa tylko w Safari z gestami wykorzystującymi machnięcie dwoma palcami.

Jest jednak sposób (a w zasadzie dwa) na przywrócenie opisywanych powyżej starych gestów. Pierwszy z nich jest tymczasowy i polega na przytrzymaniu klawisza Option i machnięciu trzema palcami. Jeśli chcemy natomiast ustawić to na stałe – w tym celu musimy udać się do System Preferences -> Trackpad -> i zakładki More Gestures, gdzie musimy przestawić opcję „Swipe between pages” z dwóch na trzy palce. Jednocześnie jednak zmieni się nam wtedy gest odpowiedzialny za przechodzenie pomiędzy aplikacjami pełnoekranowymi („Swipe between full-screen apps”) na użycie czterech palców.

Źródło: Cult of Mac

8

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Przemyslaw PrzewozniakMarcin ŻylińskiMariusz ModrzejewskiMoridin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz Zieleniewicz
Gość

W Snow Leoprad był też gest machnięcia trzema palcami w górę/w dół, co powodowało np. w Reeder przejście z jednego newsa do drugiego. Teraz powoduje to włączenie Misson Control lub Expose. Ktoś wie jak to „naprawić”?

Moridin
Gość

Czterema machnij.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Machnięcie czterema w górę wywołuje Mission Control, w dół Expose. Wcześniej w Firefoxie trzy palce góra/dół powodowało przeskakiwanie na początek/koniec strony. 
Chyba w Lionie nie da się tego gestu przywrócić.

Moridin
Gość

U mnie ustawiłem góra/dół na 3 palce. 4 działają w Reeder, Twitter itp.

Mariusz Modrzejewski
Gość

powiedzcie mi, jak przywrócić powiększanie (zoom) ekranu (kombinacja fn lub ctrl + dwa palce w górę/w dół)? w snow leopard było fajnie, w lajonie nie jest fajnie…

Moridin
Gość

U mnie „z pudełka” działa CTRL+dwa palce góra/dół na trackpadzie.

Marcin Żyliński
Gość

W mailu najbardziej odpowiadalo mi machanie trzema gora/dol co powodowalo przejscie do kolejnego.poprzedniego maila. Teraz tego nie ma. Poza tym zastosowanie porady z arta wylacza mozliwosc przeciagania plikow/folderow trzema palcami.

Przemyslaw Przewozniak
Gość
Przemyslaw Przewozniak

w snow  leo byla funkcja która pokazywała wszystkie okna wszystkich uruchomionych aplikacji teraz zamiast tego jest jakieś śmieszne mission control wszytko w jednym…