iMagazine

Ivona udostępniona za darmo dla developerów iOS

07/10/2011, 17:58 · · · 3

Bardzo ciekawa i przede wszystkim dobra informacja dla nas – użytkowników urządzeń z iOS – syntezator mowy Ivona, został udostępniony za darmo dla developerów. Dzięki temu możemy liczyć na to, że developerzy zaczną go dołączać do swoich aplikacji.

Ivona jest bardzo cenionym syntezatorem mowy zaprojektowanym w Polsce.

W ramach Programu Developerskiego można teraz korzystać z syntezatora mowy IVONA wbudowanego w aplikacje oraz poprzez chmurę.

Nowa wersja IVONA SDK ze wsparciem dla platformy iOS (m.in. dla iPhone oraz iPad), dostępna jest bezpłatnie w ramach inicjatywy „IVONA For Developers” (www.ivona.com/developer). Wsparcie wszystkich mobilnych systemów operacyjnych: iOS oraz Android, MeeGo, Linux, Windows Mobile 7, czyni IVONA SDK kompleksową technologią syntezy mowy, prostą w użyciu i dostępną dla wszystkich programistów, którzy chcą dostarczyć najlepszych wrażeń użytkownikom swoich aplikacji i usług. Syntezator mowy IVONA jest dostępny w formie biblioteki (IVONA SDK) oraz w chmurze (IVONA SpeechCloud) obsługiwanej przez interfejs HTTP.

“Przez 60 dni każdy może bezpłatnie przekonać się, jak łatwo sprawić, aby jego aplikacje mobilne zaczęły mówić” przekonuje Łukasz Osowski, prezes zarządu IVONA Software „Zależy nam, aby najlepsza technologia syntezy mowy była powszechnie dostępna dla użytkowników wszystkich urządzeń przenośnych.”

Syntezator mowy IVONA został niedawno wybrany (w niezależnym badaniu amerykańskiej organizacji Voice Information Associates), jako najdokładniejszy tego typu produkt dostępny na światowych rynkach. Dzięki perfekcyjnej interpretacji i wymowie (m.in. nazw ulic, dat, adresów i skrótów) jest idealnym narzędziem do udźwiękowienia interfejsu użytkownika, nawigacji w samochodach, wiadomości (SMS, e-mail) i książek. Unikalna technologia BrightVoice oprócz najwyższej jakości mowy umożliwia także wysoką szybkość działania przy minimalnych wymaganiach sprzętowych.

Syntezator mowy IVONA posiada obecnie portfolio 28 różnych głosów mówiących w 11 językach, z gotowymi rozwiązaniami przygotowanymi m.in. dla telekomunikacji, producentów urządzeń mobilnych, twórców aplikacji i technologii wspomagających osoby niepełnosprawne. W perspektywie najbliższego pół roku ma zostać wprowadzone kolejne dziewięć języków (m.in. włoski, australijski, francuski-kanadyjski, portugalski-brazylijski).

3

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
pragmatykPaweł Katauser151 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
user151
Gość

No jeszcze niech zrobią Speech To Text i robimy Siri :)

Paweł Kata
Gość

Tytuł wpisu odrobinę mylący, bo IVONA jest dostępna za darmo przez 60 dni do testów, a potem trzeba za nią płacić abonament (SaaS), więc samo wykorzystanie tego poniekąd bardzo dobrego syntezatora na dłuższą metę nie jest darmowe.

pragmatyk
Gość
pragmatyk

Komercjalizm tego syntezatora mowy jest skazany na fiasko i z rynku wyprą go aplikacje darmowe, a jest to tylko kwestią czasu.
Na informacyjnym rynku zwyciężają rozwiązania darmowe w amatorskim (konsumenckim) korzystaniu, podstawa potęgi Google i tutaj też to będzie miało miejsce.
Jaki interes mają zatem twórcy? Jeśli nie potrafią go sobie zapewnić tym gorzej dla Nich.