iMagazine

∞ Przygotowanie do przenosin z MobileMe do iCloud

12/10/2011, 14:24 · · · 0

Post image for Przygotowanie do przenosin z MobileMe do iCloud

iCloud już tuż tuż, czekamy w zasadzie tylko i wyłącznie na oficjalnego OS X 10.7.2 oraz update do iPhoto i iWork. Sporo z nas korzysta też z MobileMe — Apple udostępnił specjalną stronę, aby dokonać przenosin z jednego serwisu na drugi, jednak pomija istotne kwestie bezpieczeństwa. Backup, backup i jeszcze raz backup — jak go nie będziecie mieli to jest niemalże pewne, że coś pójdzie nie tak.

Książka Adresowa

Na początek kontakty — uruchamiamy Książkę Adresową i w menu wybieramy pozycję Eksport. Zgodnie ze screenem, klikamy w Address Book Archive lub jakkolwiek to by nie było po Polsku i wybieramy bezpieczną lokalizację dla naszego archiwum.

iCal

W Kalendarzu będzie trochę więcej roboty, zależnie od tego ile mamy kalendarzy. Powinniśmy wyeksportować po kolei każdy z kalendarzy osobno:

  1. Wybieramy kalendarz, np. „Home” spod przycisku Calendars w górnym lewym rogu.
  2. Przechodzimy do menu Plik, wybieramy Export i ponownie Export…
  3. Operację powtarzamy dla wszystkich pozostałych kalendarzy.
  4. Następnie klikamy na poszczególne Subscriptions (jeśli takowe mamy) i wciskamy ⌘i.
  5. Z wyświetlanego okna przepisujemy sobie do pliku adres naszej subskrypcji, zgodnie z poniższym screenem.

Safari

Na koniec pozostaje zapisanie bookmarków z Safari — w tym celu wystarczy wybrać z menu Plik opcję Export Bookmarks i zapisać z powyższymi backupami.

Tymczasem czekamy aż wszystko się pojawi — ostatnie informacje donoszą, że iOS 5 dla świata powinień pojawić się około 19:00 naszego czasu. Pamiętajcie o zrobieniu synchronizacji z backupem przed uaktualnieniem!


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK