iMagazine

iOS 5.0.1 dostępny dla wszystkich

10/11/2011, 19:49 · · · 14

Coby nie przedłużać, zmiany jakie zachodzą w wersji 5.0.1:

Uaktualnienie systemu iOS 5.0.1

To uaktualnienie zawiera udoskonalenia oraz poprawki błędów, w tym:

• rozwiązuje problemy dotyczące czasu pracy na baterii,
• dodaje gesty obsługi wielozadaniowości do pierwszego iPada,
• rozwiązuje problemy dotyczące dokumentów w chmurze,
• poprawia skuteczność rozpoznawania australijskiego akcentu przez funkcję dyktowania,

Produkty zgodne z tym uaktualnieniem:

• iPhone 4S
• iPhone 4
• iPhone 3GS
• iPad 2
• iPad
• iPod touch (4. generacji)
• iPod touch (3. generacji)

Informacje na temat zawartości tego uaktualnienia związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod adresem:
http://support.apple.com/kb/HT1222?viewlocale=pl_PL

Warto zauważyć, że jest to pierwsza aktualizacja dostępna OTA (Over The Air), co pozwala ją zainstalować bezpośrednio z naszych iUąrzdzeń. Możemy tego dokonać wchodząc do Ustawień -> Ogólne -> Uaktualnienia.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

iTomek napisał(a):

Nooo właśnie, a ja już odruchowo szukałem kabla do synchro :D

Anonim napisał(a):

OTA tylko przez WiFi. Na ipad 2 już po. Na iPhone 4 instaluje sie.

Anonim napisał(a):

No i pobrałem bez iTunes. Jednak w iTunes też pokazało, że jest nowa aktualizacja i zaczęło pobierać i pobiera do teraz. W tym czasie już się zaktualizowały dwa iPhone oraz iPad 1, a iTunes dalej pobiera. Więc nie próbujcie pobierać przez iTunes jak macie dobry WiFi. iPad 1 ma teraz gesty i to jest super. Bardzo szybko się przełącza między programami. 

Artur Jaworski napisał(a):

Na moim 3GS z untethered jailbreak 5.0 nie dziala aktualizacja OTA.

Jakub Mróz napisał(a):

a ja poczekam na ‚recenzje’ czy faktycznie bateria w ip4 tez sie poprawi czy tylko 4s (;

Artur Obuchowski napisał(a):

ns 4s bez problemu choc nie miałem problemu z bateria

Karol Lonski napisał(a):

tez wlasnie instaluje update … u mnie tez nie bylo problemow z bateria ALE… 
dzisiaj zanioslem swojego 6-cio dniowego 4S’a do Appla (UK) bo wibracja zaczela strasznie glosno chodzic – dopiero jak dociskalem tyl iPhona to chodzila normalnie. W Applu w ciagu 2 minut dostalem nowe pudelkeczko z nowym iPhonem w srodku ;] mam nadzieje ze ten model bedzie ok

Jaroslaw Zabiello napisał(a):

Aktualizacja po WiFi nie zadziałała, wywalał błąd (bez podania detali). Za pomocą iTunes poszło, zaktualizowało się, WiFi działa ale i.. nie mam sieci 3G… piękne gówno. Mam telefon ktory nie dzwoni… Dotyczy iPhone’a 3GS.

Dominik Łada napisał(a):

dziwne. U mnie, wprawdzie na 4, wszystko bardzo szybko zadziałało. Znajomi mają 3GS i u nich nie było problemu.

Jaroslaw Zabiello napisał(a):

Być może to było związane z tym, że wcześniej miałem jailbreak i próba zaorania tego przez restore w iTunes gubi rozpoznawanie kart SIM (próbowałem różne karty, one było w porządku). 

Ponowne zrobienie JB za pomocą redsn0w 0.9.8b8 to wszystko naprawiło. Co ciekawe, jako IPSW wziąłem 5.0 a teraz iPhone pokazuje mi że mam 5.0.1 i reset iPhone’a nie wymaga podpinania komputera (tak jakby to był JB untethered).

Anonim napisał(a):

U mnie zadziałała zaraz jak włączyłem WiFi. I poszła piorunem. Tak jak pisałem wcześniej, że szybciej niż przez iTunes. Nie było nawet różnicy w szybkości między 4S i 3GS.

Tomasz Kunicki napisał(a):

super i bezproblemowo OTA. No i od 7 rono – do prawie 13 tej. troche zabawy a 90% baterii ze wszystkim wlaczanym (location, 3g) – internet pakiet … telefony, zdjecia itp… Iphone 4

Krzysztof Janiczek napisał(a):

Aktualizacja poszła bez problemu, ale prze iTunes (to chyba tak z przyzwyczajenia). Co do pracy baterii to ja w zasadzie jestem przyzwyczajony do ładowania telefonu codziennie wieczorem (mam jeszcze HTC Desire HD). No ale nie ma co nowi iOS posiada wiele funkcji „internetowych” które jak by nie patrzeć potrzebuję dostępu do internetu (czy to przez 3G czy wifi) a to niestety wymaga większego zapotrzebowania na energię. Może nowa aktualizacja poprawi czas pracy na baterii  ale nie spodziewał bym się jakiejś znacznej poprawy. Trzeba będzie się drodzy Panowie/Panie przyzwyczaić do częstszego ładowania telefonu i tyle. 

Anonim napisał(a):

Nie zauważyłem jakoś szczególnego spadku wydajności baterii. Jednak dziś po testach z nowym uaktualnienie zauważyłem bardzo znaczną poprawę. Sprawdzałem na iPhone 4S używając tak jak wcześniej – wszystko włączone, także WiFi. Wydaje się, że bateria ma od 20-30% więcej niż o tej samej porze przed aktualizacją. To moje spostrzeżenie po 2 dniach. 

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK