iMagazine

Program wymiany iPoda nano (1. generacji)

12/11/2011, 11:41 · · · 3

Mało kto już używa iPodów nano 1G, jeśli jednak posiadacie takiego to jest możliwe, że będziecie mogli go bezpłatnie wymienić na nową sztukę. Apple bowiem uruchomiło po raz kolejny program wymiany iPodów, które mają wadliwą baterię. W Polsce wymiana będzie prowadzona za pośrednictwem autoryzowanych serwisów, a iPody objęte programem to te które były zakupione w okresie od września 2005 r. do grudnia 2006 r.

Oficjalny komunikat brzmi następująco:

Firma Apple ustaliła, że w niezwykle rzadkich przypadkach baterie iPodów nano (1. generacji) mogą się przegrzewać, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa. Problem może dotyczyć iPodów nano sprzedawanych w okresie od września 2005 r. do grudnia 2006 r.

Udało się ustalić, że źródłem problemu jest jeden dostawca baterii, który produkował baterie z wadą wykonawczą. Wprawdzie prawdopodobieństwo wypadku jest znikome, jednak rośnie ono wraz ze starzeniem się baterii.

Firma Apple zaleca zaprzestanie używania iPoda nano (1. generacji) i wykonanie opisanej poniżej procedury w celu bezpłatnego zamówienia zamiennego urządzenia.

Uwaga: ten problem związany z baterią obejmuje tylko iPody nano (1. generacji) i nie dotyczy żadnych innych modeli iPodów.

Procedura wymiany

Zamienne urządzenie można zamówić za pośrednictwem Autoryzowanego Serwisu Apple. Przygotuj swojego iPoda nano do celów sprawdzenia numeru seryjnego.

Numer seryjny iPoda nano zostanie sprawdzony pod kątem kwalifikowania się urządzenia do tego programu. Zamienne urządzenie otrzymasz w ciągu mniej więcej 6 tygodni od momentu otrzymania przez nas wymienianego iPoda nano (1. generacji).

Jeśli wymieniany iPod nano był spersonalizowany, zamienny egzemplarz nie będzie spersonalizowany. Przed wysłaniem iPoda nano do wymiany nie zapomnij utworzyć kopii zapasowej jego danych za pomocą programu iTunes.

Informacje dodatkowe

Identyfikowanie iPoda nano (1. generacji):

  • Plastikowy przód (czarny lub biały) i srebrzysty, metalowy tył obudowy (obudowy nowszych modeli iPodów nano mają metalowy przód i tył). Zobacz zdjęcia na tej stronie internetowej.
 Zamienny iPod jest objęty gwarancją braku wad przez 90 dni od daty serwisowania.

 

3

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Moridin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

super mam tego nano kwalifikuje sie, ale ponieważ sprawdzałem go z USA a PL nie ma na liście krajów objetych akcja nie moge z niej skorzystać. Dodatkowo mam spersonalizowanego wiec chyba zostaje mi liczyc na to, ze nie padnie ani sie nie spali sam z siebie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mnie to wyglada jak PRowa akcja Apple majaca na celu odwrocenie uwagi mediow od problemu z bateria w iPhone 4S. Bo niektorzy donosza ze update 5.0.1 nie pomogl baterii.

Moridin
Gość

Seriously?