iMagazine

Ultracienki MacBook 15″ w 2012 roku?

15/11/2011, 14:46 · · · 12

Digitimes donosi, że dostawcy już powoli zaczynają wysyłać części do zupełnie nowego, ultracienkiego notebooka ze stajni Apple’a. Spodziewany jest nie wcześniej niż w drugim kwartale 2012 roku. Niestety nie wiemy zupełnie czy chodzi o redesign obecnej serii Pro czy o nowego członka rodziny Air…

MacBook Air 15″

O ile 11-tka sprawuje się idealnie w podróży, a 13-tka jest chyba najlepszym kompromisem pomiędzy notebookiem mobilnym, a ekranem na którym można coś dostrzec bez korzystania z lupy, to większy model 15-calowy byłby ciepło przyjęty przez użytkowników, którzy mają dosyć targania wielu kilogramów na plecach i jednocześnie potrzebują większego ekranu. Oczywiście spodziewałbym się tutaj matrycy wysokiej rozdzielczości … raczej nie o gęstości pikseli na poziomie 300+ ppi1, ale przynajmniej FullHD. Najważniejszym pytaniem dla wielu będą dostępne rozmiary SSD, bo nie spodziewałbym się tradycyjnego dysku twardego. Spodziewałbym się natomiast wyeliminowanie napędu DVD … A co będzie z kartami graficznymi? Zintegrowana czy jednak dedykowana?

MacBook Pro 15″ w nowej, ultracienkiej odsłonie

Obecna seria Pro ma już kilka ładnych lat jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. Faktycznie można dzisiaj, w odróżnieniu od modeli premierowych, zamówić je ze znacznie szybszymi podzespołami czy nawet dyskami SSD, ale redesign jest spodziewany już od jakiegoś czasu. Jeśli to miałby być model Pro, to na pewno będzie musiał posiadać podświetlaną klawiaturę, bardzo dobrej jakości ekran i port ten lepszy rodzaj portu Thunderbolt. Dodatkowo musi oczywiście zapewniać przynajmniej takie same osiągi jak obecne modele, chociaż klienci będą spodziewali się lepszych parametrów pod względem procesorów i kart graficznych. Niewątpliwie SSD to przyszłość i podejrzewam, że te dyski mogą być dostarczane jako podstawowe wyposażenie. Czy zamiast napędu DVD będzie możliwość dokupienia drugiego, większego dysku? Osobiście spodziewałbym się wypełnieniem każdej wolnej przestrzeni większymi bateriami, jednocześnie próbując zmniejszyć i odelżyć maksymalnie komputer. Podejrzewam, że wraz z pojawianiem się większej ilości macierzy na Thunderbolt, Apple będzie miał co raz mniejsze zobowiązania do zapewnienia odpowiedniej wewnętrznej pamięci masowej dla bardziej wymagających. Osobom narzekającym wskaże palcem ultraszybki port i kiwnie głową w kierunku Apple Store.

Prawda niewątpliwie zostanie nam ujawniona dopiero jak Apple oficjalnie je zaprezentuje, chociaż jak zwykle będziemy liczyli na przecieki … A Wy jakiego modelu oczekujecie? Trochę cieńszego MBP z quad-core czy po prostu większego i szybszego MBA z procesorami ULV?

  1. Jak ekran Retina w iPhone’ie.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Dominik Łada napisał(a):

taką cienką 15″ to bym z chęcią przygarnął…

Moridin napisał(a):

Nie tylko Ty …

Thomas Kugaudo napisał(a):

Cienka 15″…. Jeszcze do tego lekka – wchodzę w to! 

Damian Gąsik napisał(a):

Nie tylko Wy ;)

Rafał Knop napisał(a):

Mam nadzieję, że nowe 17tki też się pojawią. Czy jednak one już nie będą pasować do nowej wizji firmy?

Anonim napisał(a):

Osobiście wolałbym, żeby to był nowy Air 15″. Jakoś Pro bardziej mi pasuje w obecnych rozmiarach, chociaż, jakby miał grafikę dedykowaną  i osiągi takie same lub lepsze jak obecne to mogłoby być interesująco… Choć i tak myślę, że w Pro zostawią wygląd taki jaki jest – niewielu „mobilnych profesjonalistów” chce mieć cienki laptop – dla tych, którzy chcą jest mocniejsza seria Air ;)

Maciej Kurek napisał(a):

Myślę że nowe MacBooki Pro będą cieńsze ale bez zwężania jak wielu sądzi.
Obecny kształt wielkiej kwadratowej aluminiowej konstrukcji o grubości 1,7 cm (wymiar najgrubszego miejsca w MacBooku Air) plus jakieś małe smaczki które odświeżą obecne pro jak na przykład pozbycie się ramki wokół ekranu, bardziej zaokrąglony w niektórych miejscach jak choćby przy zawiasie i kilka innych małych zmian które stworzą nowy produkt, bardziej przyjazny i subtelniejszy ale nadal PRO.

W środku nie widzę miejsca na DVD, a na dwa porty pod SSD w płycie głównej i większą baterię.

Tomasz Kunicki napisał(a):

wiecie co… pracuje obecnie na 13″ air i mialem doczynienia z 15 i nie daj boze wiecej 17″ – przeciez to wielkoludy.. 13 to jest komp. optymalny i do podrozy i pracy normalnej.. :) Air 15″ – nie dziekuje

Piotr Miller napisał(a):

A co znaczy słowo „odelżyć”? Wiem, że się czepiam ale nawet na sjp.pwn.pl nie znalazłem takiego „słowotworu”. 

Dominik Łada napisał(a):

O widzisz @Moridin:disqus mówiłem Ci, że nie ma takiego słowa, a mi nie chciałeś wierzyć;-)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK