iMagazine

Black Friday w Apple Store w Polsce

22/11/2011, 10:02 · · · 1

Black Friday, „święto” pochodzące z USA, dotarło do Polski, a konkretniej do polskiego Apple Store. W najbliższy piątek, 25-ego listopada, Apple zaprasza na „festiwal zakupów”. Możemy się spodziewać promocji i niższych cen — to na pewno. Wszystko okaże się oczywiście już za trzy dni.

„Black Friday” jest zawsze po Święcie Dziękczynienia i tradycyjnie rozpoczyna sezon robienia zakupów pod choinkę. Sam piątek nie jest oczywiście świętem czy też dniem wolnym od pracy i pochodzi z początku lat 60-tych z Philadelphii, gdzie określało wzmożony ruch pieszy i samochodowy na ulicach i chodnikach wspomnianego miasta. Dopiero później przyjęło się, że „czerń” w nazwie oznaczała, że sprzedawcy zaczynają mieć bilans „na czarno”, czyli że zaczęli zarabiać.

Jest to pierwszy rok, w którym widzę w Polsce jakiekolwiek odniesienie do amerykańskiego zwyczaju. Nie obchodzimy co prawda Święta Dziękiczynienia, ale obniżki cen są zawsze mile widziane.

Skorzystacie z okazji na małe-co-nieco w online’owym sklepie Apple’a?


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

pemmax napisał(a):

AppleTV o 50% taniej? Kupuję!;-)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK