iMagazine

Lew bez tajemnic – Dock

27/11/2011, 22:01 · · · 2

W dzisiejszej części przyjrzymy się nowościom dotyczącym Docka.

Quick Look dla zawartości folderów w Docku

Nowością usprawniającą pracę w Lionie jest Quick Look (Szybki podgląd), do którego mamy teraz dostęp także w folderach (a dokładniej w stosach) dodanych do naszego Docka. Wystarczy, że najedziemy na wybrany plik kursorem, wciśniemy spację i voilà.

Protip: Warto wspomnieć, że po otwarciu folderu z Docka w widoku siatki lub listy poszczególne elementy możemy wybierać za pomocą kursorów. Ta metoda także działa z Quick Look.

Dock na ekranie aplikacji pełnoekranowej

Z pewnością większość z Was przyzna, że aplikacje pełnoekranowe są niesamowicie wygodne. Jednak czasem przydałby się dostęp do Docka, który na zwykłym Biurku mamy zawsze pod ręką.

Aby „sprawić”, by Dock pojawił się na ekranie aplikacji pełnoekranowej musimy najechać kursorem myszy do krawędzi ekranu, na której mamy Dock. Potem przesuwamy kursor jeszcze raz w tym samym kierunku, jakbyśmy chcieli wypchnąć kursor poza ekran. Należy przy tym pamiętać, żeby nie wyjechać wcześniej kursorem w przeciwną stronę. Po prawidłowym wykonaniu operacji ukaże się nam Dock :)

Zamieszczam dodatkowo poniżej wideo pokazujące prawidłowe wykonanie gestu pokazania Docka (drugiego „pchnięcia” kursora nie widać).


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Krzysztof Janiczek napisał(a):

interesująca ciekawostka. Ten OS chyba nie przestanie mnie zaskakiwać.

Anonim napisał(a):

Uwielbiam te ciekawostki. Proszę uprzejmie o jeszcze więcej ;) Już myślałem, że wiem wszystko, bo tydzień temu dużo grzebałem w internecie odnośnie ukrytych ficzerów, a tu proszę… :) 

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK