iMagazine

Co zrobić, gdy kod blokady iPhona wyleci nam z głowy?

Dodano 15 grudnia 2011, godz. 21:13, autor Maciej Skrzypczak - @mcskrzypczak, 16

Zadbanie o bezpieczeństwo naszych danych to dzisiaj podstawa. Jednym ze środków do jego zapewnienia dla naszych iUrządzeń jest kod blokady. Od jakiegoś czasu istnieje możliwość wprowadzenia bardziej złożonego klucza niż dotychczasowych czterech cyfr. Co jednak, gdy damy takie trudne hasło, że sami zapomnimy, jak ono brzmiało?

Niestety, wiele metod odblokowania kodu, których możemy znaleźć w internecie, jest już nieaktualnych. Istnieje jednak jeszcze jedna, dość łatwa, a przede wszystkim sprawdzona metoda odblokowania telefonu:

 1. Podłączamy nasze iUrządzenie kablem do komputera i robimy backup swoich danych. Na szczęście do wykonania tej czynności nie jest potrzebna znajomość kodu :) Zaleca się, aby na ten czas przełączyć miejsce backupu z iClouda na komputer, co da nam pewność, że nasze dane nigdzie się nie zapodzieją.
 2. Wprowadzamy urządzenie w tryb DFU Recovery, czyli: przytrzymujemy równocześnie przycisk Home i Power przez około 10 sekund. Kiedy na ekranie ukaże się logo Apple, puszczamy przycisk Power, jednak dalej przytrzymujemy przycisk Home. Po chwili na ekranie powinna się pokazać ikona iTunes i kawałek kabla USB.
 3. Jeśli podczas wykonywania poprzedniej operacji mieliśmy podłączone urządzenie do komputera za pomocą kabla USB oraz uruchomiony iTunes, powinien ukazać się komunikat, że wykryto nasze urządzenie w trybie przywracania. Zgadzamy się na przywrócenie i czekamy aż iTunes pobierze i zainstaluje nam iOS (lub gdy polegamy na Jailbreaku, wgrywamy odpowiednie oprogramowanie).
 4. Po wszystkim synchronizujemy nasze urządzenie wskazując na kopię zapasową zrobioną kilka chwil wcześniej.
 5. Możemy się już cieszyć z naszego urządzenia bez założonej blokady! :)

 


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz Minecraft. Redaktor iMagazine.pl.


 • Agnieszka Gorzeń-Tanioszka

  W jaki sposób zrobić backup… po podłączeniu telefonu do iTunsa prosi on o potwierdzenie na telefonie czy komputer ma współgrać z iPhonem?! Jak to ominąć?

 • janusz

  Ile razy mozna blednie wpisac kod zabezpieczen w iphone 4?

 • Dawid Grzelak (AGSM Serwis)

  Wszystko pięknie ale nie da się zrobić kopii… telefon/tablet jest zabezpieczony hasłem. Można go w trybie DFU przeflashować i się hasła pozbyć ale dane polecą – no chyba, że wcześniej gdzieś mamy zrobioną kopię zapasową.

 • lecik

  na początku działa ok, ale po jakiś 15 minutach mi się odłącza od aktualizacji, i się włącza. kilka razy próbowałem temu zaradzić, ale dalej się tak działo… co robić???

 • lecik

  ps. nie zapomniałem kodu tylko mój brat już któryś raz żle wpisał kod i miałem czekać ok. 24mln min!!!!

Stream Online