iMagazine

Co zrobić, gdy kod blokady iPhona wyleci nam z głowy?

15/12/2011, 21:13 · · · 18

Zadbanie o bezpieczeństwo naszych danych to dzisiaj podstawa. Jednym ze środków do jego zapewnienia dla naszych iUrządzeń jest kod blokady. Od jakiegoś czasu istnieje możliwość wprowadzenia bardziej złożonego klucza niż dotychczasowych czterech cyfr. Co jednak, gdy damy takie trudne hasło, że sami zapomnimy, jak ono brzmiało?

Niestety, wiele metod odblokowania kodu, których możemy znaleźć w internecie, jest już nieaktualnych. Istnieje jednak jeszcze jedna, dość łatwa, a przede wszystkim sprawdzona metoda odblokowania telefonu:

  1. Podłączamy nasze iUrządzenie kablem do komputera i robimy backup swoich danych. Na szczęście do wykonania tej czynności nie jest potrzebna znajomość kodu :) Zaleca się, aby na ten czas przełączyć miejsce backupu z iClouda na komputer, co da nam pewność, że nasze dane nigdzie się nie zapodzieją.
  2. Wprowadzamy urządzenie w tryb DFU Recovery, czyli: przytrzymujemy równocześnie przycisk Home i Power przez około 10 sekund. Kiedy na ekranie ukaże się logo Apple, puszczamy przycisk Power, jednak dalej przytrzymujemy przycisk Home. Po chwili na ekranie powinna się pokazać ikona iTunes i kawałek kabla USB.
  3. Jeśli podczas wykonywania poprzedniej operacji mieliśmy podłączone urządzenie do komputera za pomocą kabla USB oraz uruchomiony iTunes, powinien ukazać się komunikat, że wykryto nasze urządzenie w trybie przywracania. Zgadzamy się na przywrócenie i czekamy aż iTunes pobierze i zainstaluje nam iOS (lub gdy polegamy na Jailbreaku, wgrywamy odpowiednie oprogramowanie).
  4. Po wszystkim synchronizujemy nasze urządzenie wskazując na kopię zapasową zrobioną kilka chwil wcześniej.
  5. Możemy się już cieszyć z naszego urządzenia bez założonej blokady! :)

 

18

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Pawciu napisał(a):

Czy dobrze rozumiem, że w ten sposób każdy może nasz telefon zbackupować a później go przywrócić mając wgląd do naszych danych?

Mateusz Bo napisał(a):

nie jestem pewien czy da się przeprowadzić archiwizację urządzenia, które nigdy nie było podpięte z wbitym hasłem do iTunes.

Pawciu napisał(a):

Właśnie też mnie to zastanawia. Chyba to jutro przetestuję na drugim iPhonie, podłączając do nowego kompa.

Damian Gąsik napisał(a):

Przy Recovery Mode jest ikonka iTunes i kawałek kabla USB, a nie przy DFU ;-)

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Ups, mój błąd ;) Poprawione, dzięki!

Marta Gorzarda Vel Gorzędowska napisał(a):

Widziałam ,że padło takie pytanie ,ale nie widzę odpowiedzi czy po wykonaniu takiej ‚operacji’ na urządzeniu pojawią się zdjęcia /kontakty itp jeśli wcześniej urządzenie nie było zsynchronizowane z komputerem ?

Lucas napisał(a):

jeśli zgubicie iP, to nie jest tak łatwo go „wyzerować” (przypuszczam jednak, że się da to zrobić)

Telefon znajomego podpięty do mojego PC nie jest widoczny (tylko się ładuje)
Jesteśmy proszeni o podanie hasła. Śpijcie spokojnie:)
screen z komunikatem
http://imageshack.us/f/835/71071638.jpg/ 

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Dzięki za informacje :)

Karolina napisał(a):

no ale co wtedy trzeba zrobić ?

Marta Gorzarda Vel Gorzędowska napisał(a):

Widziałam ,że padło takie pytanie ,ale nie widzę odpowiedzi czy po wykonaniu takiej ‚operacji’ na urządzeniu pojawią się zdjęcia /kontakty itp jeśli wcześniej urządzenie nie było zsynchronizowane z komputerem ?

robert napisał(a):

panowie mam problem z aipadem kupilem i popszedni wlasciciel niedal mi kodu nie moge go pszywrucic pomuszcie

Agnieszka Gorzeń-Tanioszka napisał(a):

W jaki sposób zrobić backup… po podłączeniu telefonu do iTunsa prosi on o potwierdzenie na telefonie czy komputer ma współgrać z iPhonem?! Jak to ominąć?

janusz napisał(a):

Ile razy mozna blednie wpisac kod zabezpieczen w iphone 4?

Dawid Grzelak (AGSM Serwis) napisał(a):

Wszystko pięknie ale nie da się zrobić kopii… telefon/tablet jest zabezpieczony hasłem. Można go w trybie DFU przeflashować i się hasła pozbyć ale dane polecą – no chyba, że wcześniej gdzieś mamy zrobioną kopię zapasową.

lecik napisał(a):

na początku działa ok, ale po jakiś 15 minutach mi się odłącza od aktualizacji, i się włącza. kilka razy próbowałem temu zaradzić, ale dalej się tak działo… co robić???

lecik napisał(a):

ps. nie zapomniałem kodu tylko mój brat już któryś raz żle wpisał kod i miałem czekać ok. 24mln min!!!!

zmudapl napisał(a):

Witam zmieniłem sobie hasło po pijanemu w iPhone 6 o nie pamiętam dacie radę jak można to hasło ściągnąć?

Kasia Krzywicka napisał(a):

Zrobiłam…. kod nadal jest. Nie da się tak tego zrobić

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik był wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.