iMagazine

Lantronix xPrint Server – drukowanie z iOS

28/12/2011, 14:43 · · · 6

Mamy nasze urządzenia z iOS. Korzystamy z nich namiętnie, również w pracy. Jednak z jedną rzeczą jest zazwyczaj problem – z drukowaniem.

Jeśli chcemy bez przeszkód drukować bezpośrednio z naszych iPhonów, iPodów Touch lub iPadów, to póki co mamy opcję tylko od HP i Canona, i tylko z wybranych modeli. Zawsze są też programy w stylu Printopia, ale wymagają one podłączenia drukarki do komputera.

Co zrobić gdy mamy inną drukarkę i nie chcemy kupować nowej? Albo gdy mamy biuro i drukarkę sieciową?

Dobrym rozwiązaniem będzie Lantronix xPrint Server. Jest to mała skrzyneczka, którą wpinamy do sieci i z nią komunikują się nasze urządzenia iOS. Kosztować będzie 150USD i ma być zaprezentowana oficjalnie podczas CES 2012, już 9 stycznia w Las Vegas. Na razie można złożyć preorder.

Póki co można obejrzeć reklamę.

6

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Przemyslaw KowalczykRafal BilkiewiczDominik ŁadaMaciej Szymanski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciej Szymanski
Gość

Ok, iOS komunikuje się z tym urządzeniem, a co dalej? Pdfy robi, podłączamy do tego dopiero drukarkę, czy jeszcze coś innego?

Dominik Łada
Gość

drukuje dokumenty, zdjęcia, prezentacje. Wszędzie tam w programach gdzie masz opcję drukuj widzi drukarki przez niego podpięte.

Maciej Szymanski
Gość

Tak, to ja wiem jak działa Air Print, ale urządzonko samo w sobie nie jest drukarką, o to mi chodziło, o to mi chodziło, samo w sobie ono przecież nie drukuje ;)

Rafal Bilkiewicz
Gość

a może ktoś podpowie jaki program (o ile istnieje) pozwala na drukowanie pod Windowsem (7, VISTA) – czyli drukarka podłączona do komputera, lub sieciowa a komp z wifi…

Przemyslaw Kowalczyk
Gość
Przemyslaw Kowalczyk
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie tylko HP i Canon. Autor tego wpisu chyba dawno nie zaglądał do sklepu Apple.