iMagazine

[OS X Lion] Przenosimy program z katalogu Applications w nowe miejsce

01/01/2012, 09:00 · · · 1

Przenoszenie wszelakiej maści plików w systemie OS X zawsze odbywało się na zasadzie ich przeciągania i upuszczania. Tak samo było z aplikacjami rezydującymi w folderze Applications. Jeśli chcieliśmy jedną z nich „wyciągnąć” do innej lokacji, wystarczyło wykonać wspomnianą operację. Jednak w Lwie odbywa się to troszkę inaczej.

Zastosowanie zwykłego przeciągnięcia i upuszczenia aplikacji z katalogu Applications w systemie OS X Lion spowoduje teraz utworzenie odnośnika do niej we wskazanym miejscu. Opcja ta ma za zadanie ochronić Nas przed przypadkowym przeniesieniem aplikacji (także ze względów bezpieczeństwa, jeśli chodzi o usuwanie aplikacji w systemie OS X Lion, by tego dokonać wymagane jest teraz za każdym razem hasło administratora jak słusznie zauważył Maciej Szymański, hasło administratora przy usuwaniu aplikacji dotyczy tylko tych pobranych z Mac App Store).

Co w takim razie zrobić, jeśli chcemy zmienić lokację aplikacji? Przenosimy ją z wciśniętym klawiszem CMD.

1

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Maciej Szymanski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciej Szymanski
Gość

Nieprawda, że za każdym razem wymagane jest hasło przy usuwaniu. Wymagane jest zauważyłem tylko przy aplikacjach z App Store, ale to już tak działało w Snow Leo.