iMagazine

QuickWifi – proste udostępnianie ustawień sieci

06/01/2012, 21:01 · · · 2

Twórca jednej ze stron dodających skróty do konkretnych ustawień w iUrządzeniach (link do otwarcia na iPhonie/iPodzie/iPadzie) – Jeff Broderick – uruchomił niedawno kolejną, ciekawą stronę, która tym razem ma ułatwić udostępnienie znajomym posiadającym urządzenia firmy Apple naszej sieci.

QuickWifi to prosta strona, na której podajemy nazwę SSID naszej sieci oraz jej hasło, a następnie wpisujemy nasz adres mailowy, na który otrzymamy link do profilu z ustawieniami zaraz po kliknięciu na „Create profile”. Mając taki link w posiadaniu, możemy go teraz udostępnić każdemu, kto posiada iUrządzenie, lub Maka, a komu chcemy udostępnić naszą sieć.

Plusami takiej metody są:

  • łatwość w udostępnieniu ustawień sieci szczególnie jeśli chcielibyśmy dodać kilka osób,
  • nie musimy podawać znajomym swojego hasła i SSID sieci, co może być uznane za dodatkowe zabezpieczenie,
  • dodatkowo możemy utworzyć unikalny link dla łatwiejszego zapamiętania, a także dla znających się – można skonfigurować w pewnym stopniu.

Zastrzeżenia można mieć natomiast do tego, iż dany profil tworzymy u kogoś obcego, więc jeśli macie wątpliwości, czy ktoś nie mógłby przypadkiem wykorzystać go do włamania się do Waszej sieci… Poza tym, jeśli do sieci wpuszczane są urządzenia z konkretnym adresem MAC, to znajomi i tak muszą go podać.

2

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciej Skrzypczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ciekawe rozwiązanie. :)

BTW Literówka: „(…) nasz adres meilowy (…)” [bo Cię żona zbije ;-]

Maciej Skrzypczak
Gość

Dzięki ;)