Mastodon

Nokia Lumia 800 dotarła do testów

11
Dodane: 12 lat temu

Do redakcji dotarła Nokia Lumia 800 — to poniekąd małżeństwo Nokii N9 z Windows Phone 7. Pierwsze wrażenia wkrótce, a w międzyczasie zapraszam do paru zdjęć zrobionych w tragicznych warunkach oświetleniowych. Telefon, jak widać na załączonych fotografiach, jest w kolorze magenta — taki dla prawdziwych facetów. Tylko pewni swojej męskości nie będą wstydzili się z niego korzystać.

Materiał otaczający ekran jest bardzo przyjemny w dotyku i nie sprawia wrażenia taniego. Na tyle logo Nokii, Zeissa wraz z obiektywem i lampą.

Design przodu niektórym się spodoba, a innym nie. Kolor czarny całkowicie maskuje ekran i może być rozwiązaniem dla purystów.

Klapka od portu USB i slotu microSIM mają naklejony instrukcje ich obsługi — nie wróży to dobrze.

Przycisk Windows niestety nie jest fizycznym klawiszem jak w iPhone’ie — szkoda.  W Samsungu Omnia 7 bardzo to sobie chwaliłem.

Jedyne przyciski na obudowie — wykonane z metalu. Od lewej: migawka, sleep/wake oraz rocker do sterowania głośnością.

Ekran nie zachwyca pod pewnymi względami. Mam spore zastrzeżenia do niego, co stoi w sprzeczności z recenzjami zagranicznymi.

Matryca AMOLED Samsunga z dodatkiem ClearBlack Nokii ma wady i zalety. Czerń jest czarna niczym noc … wiecie gdzie. Piksele jednak w układzie PenTile nie są przeze mnie mile widziane.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 11

Amoled jest fajny, ale to nadal niedo(je)-pracowane. ;). Nie wiem czy SLCD nie jest lepsze. Może next geny amoledów będą miały poprawny biały kolor bez niebieskiego. BTW w 2012 nie będzie nic nowego jakiś “hiper amoled plus silnia”? Chyba nic na CES nie było.  

Panowie – po co mam robić zdjęcia w stylu Nokii czy Apple? Takie możecie obejrzeć sobie u nich.

Co dziwne nie wiem czy miałeś do czynienia z Nokią N9, która btw jest o niebo lepsza, ale ona ma zupełnie inny ekran, nie zagłębiałem się w to, kto jest ich producentem, ale wydaje mi się, że ekrany w nokiach 800, w zależności od regionu ich sprzedaży są inne.