iMagazine

iTunes Match w kolejnych krajach

17/01/2012, 11:00 · · · 1

Apple sukcesywnie włącza usługę iTunes Match w nowych krajach. Razem z uruchomionym dzisiaj dostępem dla nowych 19 krajów, łącznie już klienci z 37 państw mają dostęp do tej usługi. Niestety na tej liście nadal brakuje Polski, ale patrząc na tę nową dziewiętnastkę, niedługo powinno się to zmienić.

Nowi „członkowie” iTunes Match to: Argentyna, Boliwia, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Dominikana, Ekwador, Salwador, Estonia, Gwatemala, Honduras, Litwa, Łotwa, Holandia, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Peru i Wenezuela

Usługa iTunes Match pozwala przechowywać w chmurze muzykę jaka mamy zgromadzoną w naszej bibliotece iTunes. Dzięki temu możemy ją w dowolnej chwili pobrać na każdym urządzeniu (iPad, iPhone, Pod touch, komputer z iTunes) podpiętych do naszego konta iTunes Match. Uruchamiając usługę nasza lokalna muzyka jest skanowana i porównywana z muzyką dostępną w iTunes Store. Jeśli w sklepie z muzyką zostaną znalezione utwory zgrane przez nas np z płyt CD to będą mogły być zastąpione przez wersje lepsze jakościowo 256-Kbps AAC DRM-free. Jeśli natomiast jakiś utwór, który posiadamy lokalnie nie został odnaleziony w iTunes Store to zostanie przesłany do usługi iTunes Match, tak abyśmy potem mieli do niego dostęp z wszystkich urządzeń (do 25000 utworów). Usługa kosztuje 24,99 Euro na rok. Utwory które mamy przechowywane w usłudze iTunes Match są wyróznione ikonką chmurki. 

1

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Coś wspaniałego.
Nie ma lepszego sposobu aby bazę pirackiej muzy zalegalizować ;)

PS o ile takową Apple posiada.