iMagazine

Scott Forstall jako następny CEO Apple?

19/01/2012, 10:31 · · · 7

Już wkrótce, 25 stycznia, ukaże się książka pracującego dla Fortune Adama Lashinsky’ego pt. Inside Apple: How America’s Most Admired – and Secretive – Company Really Works, nieoficjalnie pokazująca wewnętrzne funkcjonowanie Apple. Z udostępnionego fragmentu możemy między innymi się dowiedzieć, iż autor jako następcę Tima Cooka wskazuje Scotta Forstalla, nazywając go „CEO-in-waiting”.

A oto inny fragment wskazujący na postać Forstalla:

He’s young (43). Comfortable on stage (played Sweeney Todd in high school). Has serious nerd credentials (Stanford, NeXT). Shares Steve Jobs’ obsession with detail (keeps a jeweler’s loupe in his office to check every pixel on every icon). And the division he heads mobile software drives nearly 70% of Apple’s (AAPL) income.

„He’s a sharp, down-to-earth, and talented engineer, and a more-than-decent presenter,” one entrepreneur told Adam Lashinsky. „He’s the total package.”

W skrócie chodzi o to, że Scott dobrze czuje się na scenie, ma ogromne doświadczenie zawodowe, jak również jest niemal tak samo „zbzikowany” na punkcie szczegółów, jak Steve Jobs (o czym świadczyć ma między innymi trzymana w jego biurze lupa jubilerska, za pomocą której sprawdza każdy piksel każdej ikony). Poza tym oddział, w którym pracuje Forstall (iOS software) przynosi niemal 70% dochodu Apple.

Jakby jednak nie było, jeśli Scott miałby przejąć stanowisko CEO, to przyjdzie mu poczekać do roku 2021, kiedy to kończy się umowa Cookowi.

A jakie jest Wasze zdanie? Czy Scott Forstall byłby dobrym CEO? A może lepszym byłby np. sir Johnatan Ive?

Źródło: Fortune Tech

7

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
emigrantŁukasz Krawczykowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz Krawczykowski
Gość

Ive jeszcze lepiej pasuje :) Potrafi zarazić pozytywnymi emocjami które towarzyszą produktom Apple. Gość jest wizjonerem podobnie jak Steve:)

emigrant
Gość

Scott to bardzo pozytywny człowiek, w każdym razie robi takie wrażenie. Widać, że geek, ma wiedzę i w miarę dobrą gadanę. Moim zdaniem jak najbardziej nadaje się na scenę prezentować produkty soft/hw. Czy nadaje się na CEO do zarządu hmm, może tak, może nie. 

Najgorszy to jest Schiller, omg jak go nienawidzę, jego nie da się słuchać ani na niego patrzeć.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tim jest najlepszy i przedłużą z nim umowę.

emigrant
Gość

Tim nie nadaje się na scenę, nie umie mówić. Taki wycofany, boi się widowni, bardziej myśli jak coś powiedzieć niż naturalnie i z przekonaniem mówić. Jako CEO w zarządzie być może dobry, kto wie chociaż CEO musi być też dobry na scenie a takim Kucharz nie jest imho.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Na scenę, to dla pracy i klientów, więc Scott może być, CEO to akcjonariusze, fundusze itp. tutaj Tim wygrywa.

emigrant
Gość

Mimo wszystko CEO wchodzi na scenę i mówi a Kucharz robi to źle. Nie ma drygu mówczego, czy jak to nazwać.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

nikt nie musi czekać, zwyczajnie z porozumieniem stron umowa wygasa i tyle.