iMagazine

Niby-integracja 1Password z Safari w iOS

01/02/2012, 17:41 · · · 1

Zapewne wielu z Was, podobnie jak ja, jest użytkownikami managera haseł 1Password.

1Password jest genialnie zintegrowany z Safari, Firefoxem czy też z Chrome, ale na komputerach z OSX. Gorzej jest z iOS. Oczywiście jest aplikacja, która jest świetna i z której można w miarę wygodnie korzystać na urządzeniach przenośnych. Niestety ze względu na „zamkniętość” iOS, musimy korzystając z 1Password używać wbudowanej w niego przeglądarki.

Częściej jednak używamy tradycyjnego Safari do przeglądania internetu i zdarza się, że serfując wchodzimy na strony, które wymagają od nas podania hasła. W takiej sytuacji na iOS musimy albo pamiętać hasło, albo wychodzić z Safari i wchodzić do aplikacji 1Password – co jest upierdliwe.

Autorzy 1Password dali do zrozumienia, że zaczynają pracę nad swoją niezależną przeglądarką do iOS, która będzie umożliwiała integrację z managerem haseł. Obawiam się jednak, że nie tędy droga. Do tej pory żadna przeglądarka nie zawojowała iOS. Na pewno jest to związane z faktem, że nie mamy możliwości w iOS wyboru domyślnej przeglądarki. Dopóki nie będzie takie opcji nic się w tym temacie nie zmieni.

Ale spokojnie – jest rozwiązanie, które ułatwi nam życie. Musimy dodać do zakładek TEN LINK lub przekopiować poniższy kod i ręcznie przygotować zakładkę:

Rozwiązanie jest autorstwa dwóch niezależnych użytkowników 1Password, Kevina Yanka oraz Brendana Averetta. Gdy jesteśmy na stronie wymagającej od nas hasła, klikamy na wspomnianą zakładkę, która automatycznie przenosi nas w iOS do aplikacji 1Password i automatycznie wyszukuje link, pod którym byliśmy w Safari.

Jest to w sumie dosyć wygodna „proteza” braku możliwości głębszej integracji systemowego Safari z 1Password. Póki co łatwiej nie będzie…

Źródło: TUAW


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dariusz Jażdżyk napisał(a):

Coś nie bangla. Aby działało link z tym kodem musiałby by być na stronie, do której własnie chce się zalogować. Samo dodanie kodu do zakładek powoduje, ze w 1Password otwiera się pole wyszukiwania a nie strona z której uruchomiłem zakładkę.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK