iMagazine

Prosty sposób na kopiowanie tekstu i grafik między iOS i komputerem

01/02/2012, 17:11 · · · 4

Znalazłem prosty sposób na kopiowanie krótkich tekstów i grafik pomiędzy komputerem i urządzeniami z iOS – nazywa się on Hopper.

Do kopiowania tekstu czy też grafik możemy używać wielu narzędzi – maila, Evernote itd itp. Ale nie zawsze trzeba wytaczać armaty na muchy. Czasem, gdy potrzebujemy szybko przekopiować coś krótkiego, wystarczyć może nam wspomniany Hopper.

Jest to darmowa usługa napisana i wprowadzona przez Joshue Grossa. Wszystko co trzeba aby się do niej zapisać to podanie maila i wymyślenie hasła. Od tego momentu, po zalogowaniu się, możemy kopiować to co chcemy korzystając z tradycyjnego CMD+C i CMD+V na swoim koncie.

W mgnieniu oka, to co skopiujemy pojawia się na naszym urządzeniu przenośnym z iOS, pod warunkiem, że będziemy mieli uruchomione Safari i będziemy zalogowani do tego samego konta. Oczywiście działa to też w drugą stronę – z urządzenia przenośnego do komputera.

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest szybkość. Druga kwestia, to np. podanie komuś ze współpracowników swojego konta i wymienianie z nim w biegu/w podróży błyskawicznych poprawek w tekście.

Polecam.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Kuba napisał(a):

zeby to dzialalo strona w safari na mac musi byc caly czas otwarta?

Dominik Łada napisał(a):

nie musi, ale przesyłanie będzie dłużej trwało;-)

wklejony materiał jest zapamiętany na naszym koncie i można go wielokrotnie kopiować.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Świetna sprawa, właśnie czegoś takiego mi brakowało :)

Dariusz Gardyński napisał(a):

Wygodne ?? Wygodne to jest zapisywać wszystko w notatniku i od razu mieć na komputerze :D. Szkoda tylko, że zajebiaszczy notatnik w iOS nie obsługie zdjęć… Apple – fix that !!!

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK