iMagazine

Ukryte przyciski na rozdzielonej klawiaturze iPada

04/02/2012, 18:37 · · · 10

Jak się okazuje, mimo że iOS 5 został wydany stosunkowo dawno, to jeszcze potrafi zaskoczyć. Jedną z nowości tego systemu, która mi bardzo przypadła do gustu jest rozdzielana klawiatura iPada, do której mamy dostęp bądź przez rozsunięcie zwykłej klawiatury na boki, bądź przez przytrzymanie ikonki schowania klawiatury. Rozdzielona klawiatura pozwala na w miarę wygodne pisanie na iPadzie przy użyciu kciuków. Ukrywa ona jednak w sobie jeszcze parę przycisków, które mogą usprawnić pisanie w tej pozycji.

Chodzi o zduplikowane litery T, G, V oraz Y, H, B, które znajdują się tuż za kończącymi blok klawiatury przyciskami od wewnątrz.

Trafienie w nie może sprawić na początku trochę problemów, ale będzie to chyba kwestia przyzwyczajenia. Myślę, że może to znacznie poprawić wygodę pisania w tym ustawieniu.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Michał Goliszek napisał(a):

Błąd na foto zamiast T są dwa Y

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Dzięki wielkie :) Już poprawiłem

Paweł Ratajczak napisał(a):

Pytanie czy to zamierzony efekt czy błąd mapowania bitmap.

Dominik Łada napisał(a):

nie wiem, ale działa zarówno w pionie jak i w poziomie także chyba zamierzony. Ktoś ma bete iOS 5.1 aby sprawdzić czy u niego też działa w ten sposób klawiatura?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Może @norbertcala mógłby sprawdzić? :)

Norbert Cała napisał(a):

W iOS 5.1 beta jest tak samo czyli działają nienarysowane klawisze

Paweł Ratajczak napisał(a):

Tak to byłoby potwierdzenie czy to bug czy standard.

Marcin Tomana napisał(a):

Może to dla wielu oczywiste, ale ja po 3 latach ostatnio odkryłem dopiero, że klikając 2 razy w shift włącza się on na stałe (taki caps lock)

Anonim napisał(a):

źródło http://ios.finerthingsin.com/post/16982049392/ipad-keyboard-phantom-buttons
Fakt, fajnie ze Apple nadal dba o szczegóły

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK