iMagazine

∞ Tajemnice iOS – cześć 1

05/02/2012, 22:22 · · · 0

Będzie prawie jak „Tajemnice XX wieku”, a będzie o mało znanych funkcjach w systemie iOS. Dziś na początek dwie. Jak macie jakieś fajne propozycje do tego cyklu, odkryliście jakieś nieznane możliwości tego systemu to podsyłajcie na maila, albo twittera.

Ukryte klawisze
Wczoraj w kilku serwisach np. iMagazine pojawiła się informacje o ukrytych klawiszach w wirtualnej iPadowej klawiaturze. System iOS 5 przynosi nową funkcję czyli możliwość rozdzielenia klawiatury i wygodnego pisana kciukami trzymając iPada w pionie. Wiele osób ubóstwia ten układ klawiatury. Okazuje się, że pisanie na niej może być jeszcze łatwiejsze. Mamy bowiem ukryte litery T, G, V oraz Y, H, B, które znajdują się tuż za kończącymi blok klawiatury przyciskami od wewnątrz rozdzielonej klawiatury. Wiedza o tym może zaoszczędzić kilka ruchów kciuka w czasie pisania.

Śledzenie przesyłek
Okazuje się, że iOS potrafi wykryć nie tylko numer telefonu w treści maila, albo adres mailowy, ale również numer przesyłki UPS. Jeśli taki numer wykryje to go podkreśli jako link i doda opcję „Śledź przesyłkę”. Po kliknięciu przeniesie nas bezpośrednio na stronę tej firmy kurierskiej z trackingiem naszej przesyłki. Nie wiem czy działa z innymi firmami kurierskimi, z TNT i DHL (piszecie, że z DHL działa jednak) nie, bo to sprawdziłem.

0

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala