iMagazine

Aliasy pocztowe i Apple Mail

06/02/2012, 13:14 · · · 13

Czasem zakładamy sobie dodatkowe aliasy pocztowe do podstawowego konta, aby ułatwić sobie życie i w ten sposób odseparować sobie spam od ważnych treści. O ile Apple Mail bez problemu rozumie i automatycznie dodaje do konfiguracji konta aliasy stworzone w domenie me.com (lub mac.com) o tyle jest z tym problem w przypadku innych serwerów pocztowych lub naszego, własnego. Ale jest na to rada ;)

Otwieramy Preferencje Maila i w zakładce Konta wybieramy konto dla ktorego mamy stworzone aliasy. Następnie w polu Adres email: dopisujemy po przecinku kolejne aliasy (patrz foto 1.) do podstawowego adresu pocztowego. I to wszystko ;)

Teraz, gdy chcesz odpisać na maila (lub napisać nowego) z wybranego aliasu, wybierasz go po prostu z listy, którą widać w polu Od: w oknie edycji maila tak, jakby był to kolejny adres mailowy ;)

Proste, ale jakże przydatne, prawda? ;)

13

Paweł Piotrowski

Apple User od 1995, fan i kolekcjoner Apple Newton'a, pilot śmigłowców RC, technik AV, lubi pogrzebać w elektronice :)


13
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
iTomekBartłomiej PłacheckiPaweł PiotrowskiDarek Sobik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciej Skrzypczak
Gość

Fajne, nie wiedziałem o tym :)

Marcin Franikowski
Gość

Tak samo to działa w iOS’ie.

Darek Sobik
Gość
Darek Sobik

Nie znałem wcześniej tego sposobu. Dzięki przyda się bardzo. :) Przy okazji, jest podobnie proste rozwiązanie na Maila z iOSa?

Marcin Franikowski
Gość

Tak jak napisałem wyżej ;) Tylko, że bezpośrednio w polu z adresami nie wpiszesz znaku „,” – trzeba go sobie wkleić skopiowawszy wcześniej oczywiście np. z notatnika ;)

Darek Sobik
Gość
Darek Sobik

dzięki :)

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Szukałem tego jakiś czas temu, ktoś z myapple odpisał jak to rozwiązać.
Ale dalej nie wiem jak wysłać wiadomość z różnych aliasów ale informacja – od była za każdym razem inna w zależności od aliasu.

Paweł Piotrowski
Gość

Przepraszam, ale napisz jeszcze raz ostatnie zdanie w innej konstrukcji, bo nie rozumiem co chciałeś przekazać…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Faktycznie, alce pogubiły się na klawiaturze, literki pogubione pozamieniane :)

Jak już uruchomisz aliasy, które pozwolą wysłać ci wiadomości z różnych skrzynek. Chcę móc wysłać wiadomość Od: PAN XXX a nie domyślnie jest ustawiony jeden PAN XYZ dla wszystkich skrzynek (aliasów).

Bartłomiej Płachecki
Gość

A można, tak jak na me.com zrobić aliasy konta email i do tego przyporządkować różne nazwy. Dokładnie chodzi o to, że na forum używam mejla xywa@domena natomiast do reszty imie@domena i dla pierwszego w polu OD ma pojawiać się xywa a dla drugiego imię?

Paweł Piotrowski
Gość

@Marucins:disqus  @facebook-1284717048:disqus : Niestety nie ma takiej możliwości poza kontami me.com.

Jakimś wyjściem jest zrobienie kopii tego samego konta w Mail (ustawienia, hasło itd.), zmiana głównego adresu mail na alias oraz WYŁĄCZENIE aktywności konta w zakładce ADVANCED (wyłączyć Enable this account). Żeby poczta nie była ściągana 2 razy z tego samego konta. Wtedy jest możliwość przypisania odpowiedniego opisu i nazwy dla każdej z opcji.

Ja mam to rozwiązane tak, że w Full Name nie mam nic, a podpisuję się odpowiednio w stopce maila (zdefiniowałem sobie kilka podpisów do poszczególnych kont i wybieram je sobie przy edycji maila.

Bartłomiej Płachecki
Gość

oo i to jest jakieś rozwiązanie :)

Bartłomiej Płachecki
Gość

Dodam jeszcze, że w przypadku gdy dysponujemy aliasem w podobnej domenie np.: costamcostam.com i tosamocostamcostam.net i zwykle używamy adresu z .net to jako domyślny adres email będzie wyskakiwał niestety ten z .com

iTomek
Gość

Właśnie ten konfig mi dzisiaj życie uratował na iOS :D