iMagazine

Aliasy pocztowe i Apple Mail

06/02/2012, 13:14 · · · 13

Czasem zakładamy sobie dodatkowe aliasy pocztowe do podstawowego konta, aby ułatwić sobie życie i w ten sposób odseparować sobie spam od ważnych treści. O ile Apple Mail bez problemu rozumie i automatycznie dodaje do konfiguracji konta aliasy stworzone w domenie me.com (lub mac.com) o tyle jest z tym problem w przypadku innych serwerów pocztowych lub naszego, własnego. Ale jest na to rada ;)

Otwieramy Preferencje Maila i w zakładce Konta wybieramy konto dla ktorego mamy stworzone aliasy. Następnie w polu Adres email: dopisujemy po przecinku kolejne aliasy (patrz foto 1.) do podstawowego adresu pocztowego. I to wszystko ;)

Teraz, gdy chcesz odpisać na maila (lub napisać nowego) z wybranego aliasu, wybierasz go po prostu z listy, którą widać w polu Od: w oknie edycji maila tak, jakby był to kolejny adres mailowy ;)

Proste, ale jakże przydatne, prawda? ;)


Paweł Piotrowski

Apple User od 1995, fan i kolekcjoner Apple Newton'a, pilot śmigłowców RC, technik AV, lubi pogrzebać w elektronice :)


Dodaj komentarz

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Fajne, nie wiedziałem o tym :)

Marcin Franikowski napisał(a):

Tak samo to działa w iOS’ie.

Darek Sobik napisał(a):

Nie znałem wcześniej tego sposobu. Dzięki przyda się bardzo. :) Przy okazji, jest podobnie proste rozwiązanie na Maila z iOSa?

Marcin Franikowski napisał(a):

Tak jak napisałem wyżej ;) Tylko, że bezpośrednio w polu z adresami nie wpiszesz znaku „,” – trzeba go sobie wkleić skopiowawszy wcześniej oczywiście np. z notatnika ;)

Darek Sobik napisał(a):

dzięki :)

Anonim napisał(a):

Szukałem tego jakiś czas temu, ktoś z myapple odpisał jak to rozwiązać.
Ale dalej nie wiem jak wysłać wiadomość z różnych aliasów ale informacja – od była za każdym razem inna w zależności od aliasu.

Paweł Piotrowski napisał(a):

Przepraszam, ale napisz jeszcze raz ostatnie zdanie w innej konstrukcji, bo nie rozumiem co chciałeś przekazać…

Anonim napisał(a):

Faktycznie, alce pogubiły się na klawiaturze, literki pogubione pozamieniane :)

Jak już uruchomisz aliasy, które pozwolą wysłać ci wiadomości z różnych skrzynek. Chcę móc wysłać wiadomość Od: PAN XXX a nie domyślnie jest ustawiony jeden PAN XYZ dla wszystkich skrzynek (aliasów).

Bartłomiej Płachecki napisał(a):

A można, tak jak na me.com zrobić aliasy konta email i do tego przyporządkować różne nazwy. Dokładnie chodzi o to, że na forum używam mejla xywa@domena natomiast do reszty imie@domena i dla pierwszego w polu OD ma pojawiać się xywa a dla drugiego imię?

Paweł Piotrowski napisał(a):

@Marucins:disqus  @facebook-1284717048:disqus : Niestety nie ma takiej możliwości poza kontami me.com.

Jakimś wyjściem jest zrobienie kopii tego samego konta w Mail (ustawienia, hasło itd.), zmiana głównego adresu mail na alias oraz WYŁĄCZENIE aktywności konta w zakładce ADVANCED (wyłączyć Enable this account). Żeby poczta nie była ściągana 2 razy z tego samego konta. Wtedy jest możliwość przypisania odpowiedniego opisu i nazwy dla każdej z opcji.

Ja mam to rozwiązane tak, że w Full Name nie mam nic, a podpisuję się odpowiednio w stopce maila (zdefiniowałem sobie kilka podpisów do poszczególnych kont i wybieram je sobie przy edycji maila.

Bartłomiej Płachecki napisał(a):

oo i to jest jakieś rozwiązanie :)

Bartłomiej Płachecki napisał(a):

Dodam jeszcze, że w przypadku gdy dysponujemy aliasem w podobnej domenie np.: costamcostam.com i tosamocostamcostam.net i zwykle używamy adresu z .net to jako domyślny adres email będzie wyskakiwał niestety ten z .com

iTomek napisał(a):

Właśnie ten konfig mi dzisiaj życie uratował na iOS :D

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK