iMagazine

Dokumenty iCloud na Snow Leopardzie

10/02/2012, 13:43 · · · 2

Jeśli z jakichś powodów nie możecie (lub nie chcecie) zainstalować Liona na wszystkich swoich komputerach, a chcielibyście korzystać z dokumentów przechowywanych w iCloud oraz dodatkowo posiadacie Dropbox, to rozwiązanie jest bardzo proste.

Wszystko sprowadza się do utworzenia linku do folderu, w którym przechowywane są dokumenty z iCloud. Na komputerze z Lionem uruchamiamy więc Terminal (który znajduje się w folderze /Applications/Utilities) i wpisujemy tam następującą komendę:

Oczywiście zamiast słowa nazwauzytkownika podajemy nazwę katalogu domowego.

Teraz, gdy wszystkie dokumenty zostaną zsynchronizowane z Dropboxem, będziemy mogli z nich korzystać także na Maku, na którym Lion nie jest zainstalowany. Mało tego, gdy z takiego Maka zapiszemy dokumenty do konkretnego folderu aplikacji będącej w iCloud, będziemy mogli z nich korzystać na urządzeniach współpracujących z iCloud.

Źródło: Mac OS X Hints

P.S. A jeśli jeszcze nie macie Dropboxa, to szczerze polecam. Jest to doskonałe narzędzie do przechowywania danych, które będą w ten sposób dostępne z praktycznie każdego miejsca z Internetem. Poza tym Dropboxa wspiera bardzo dużo aplikacji iOSowych. Jeśli się skusiliście, to możecie zarejestrować się przez ten _link_. Dzięki temu i ja i Wy otrzymacie dodatkową przestrzeń w Dropboxie ;)


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Anonim napisał(a):

A jesteś pewnien, że link symboliczny a nie zwykły?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Jak najbardziej. Przetestowałem to u siebie i właśnie w ten sposób działa

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK