iMagazine

Coś Instagram chyba ściemnia…

11/02/2012, 16:51 · · · 5

W App Store pojawiła się dziś aktualizacja programu Instagram. Instagramu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – jest to platforma społecznościowa do publikacji zdjęć bezpośrednio z iPhona, które możemy przy okazji wzbogacić o różne fajne efekty i filtry.

Bardzo lubię Instagram i często z niego korzystam. Ale nie spodobała mi się jedna rzecz, którą zauważyłem. Instagram po cichutku zmienił funkcjonalność swojego programu w zakresie funkcji wyszukiwania znajomych. Po akcji z programem Path, o której dosyć dużo rozmawialiśmy w ostatnim odcinku podcastu Nadgryzieni, Instagram najwyraźniej przestraszył się i wprowadził „poprawki”.

Skoro to zrobił tak bez informacji, to zapewne musi mieć coś na sumieniu. I to mi się nie podoba.

W ostatniej wersji programu 2.0.7, gdy chcieliśmy wyszukać znajomych, wystarczyło że weszliśmy do ustawień i z poziomu funkcji „Find friends” puknęliśmy „From my contact list”. Następowało wtedy automatyczne wyszukiwanie.

W nowej wersji programu 2.1.0 – tej z dzisiaj – pojawia się okno, w którym musimy wyszukiwanie zatwierdzić.

Generalnie nie mam z tym problemu, ale nie podoba mi się fakt, że Instagram nawet nie zająknął o tej nowej „funkcjonalności” w opisie aktualizacji…czyżby było coś na rzeczy?

Najłatwiej pozamiatać pod dywan.

Nieładnie, tak się nie robi. Path potrafił przyznać się do błędu i przynajmniej wydać oświadczenie.

Instagramie – straciłeś dziś sporo w moich oczach…niestety.

5

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dominik ŁadaMarek Kowalski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek Kowalski
Gość
Marek Kowalski

WOW! Mają numer do twojej Ciotki! Afera straszna!

Dominik Łada
Gość

może Ciocia sobie nie życzy? Generalnie o takich rzeczach informuje się, a nie udaje, że nie ma tematu.

Marek Kowalski
Gość
Marek Kowalski

Nie popadajmy w jakąś przesadę. Idąc tym tokiem rozumowania należało by nie używać żadnego emaila, skasować sobie wszelkie konta społecznościowe itd. Tak jak ktoś z was powiedział w zgryźliwych – Google już to wszystko od dawna ma. A podejrzewam że nie tylko ono. Co zrobić, taki już ten świat…

Dominik Łada
Gość

Zgadzam się i jak napisałem we wpisie, nie mam z tym problemu, że moje dane gdzieś tam już są, chodzi o to, że nie robi się pewnych ruchów myśląc, że nikt ich nie zauważy, tym bardziej takich jak ten. Jakby od razu oficjalnie się przyznali, to nic bym nie powiedział tylko to powiedzmy, ze bezkrytycznie, zaakceptował.

Marek Kowalski
Gość
Marek Kowalski

No tak, ale powiem Ci że tak lobię ten program, że niech bierze co chce :) Pozdrawiam!