iMagazine

„Metro” Glukhovskiego w iBookstore

19/02/2012, 00:30 · · · 2

Od niedawna Wydawnictwo Insignis, które my macuserzy znamy przede wszystkim z polskiego wydania biografii Steva Jobsa, zaczęło wydawać swoje książki w iBookstore.

Mamy dostępne prócz „Steva Jobsa” jeszcze książki np. Jeremiego Clarksona, które ostatnio rozdawaliśmy na naszym fanpage na Facebooku.

Teraz pojawiła się kolejna ciekawa pozycja, a w zasadzie dwie – „Metro 2033” i „Metro 2034”. Warto nadmienić, że oba wydania zawierają wysokorozdzielczy plan moskiewskiego metra A.D. 2033, który jest bardzo pomocny w śledzeniu losów głównych bohaterów. Plan ten jest też w bezpłatnych próbkach.

O książce, myślę że najlepiej napisał Tomek Brzozowski z Wydawnictwa Insignis, którego maila załączam (mam nadzieję, że nie obrazi się;-):

Cześć Dominiku,

jak widzisz, nie próżnujemy, i znów przesyłamy Ci pakiet kodów, tym razem na dwie świetne książki Glukhovsky’ego: Metro 2033 i Metro 2034. Nie wiem, czy słyszałeś o tym tytule, ale te książki to międzynarodowy bestseller, przetłumaczony na ponad dwadzieścia (jeśli nie więcej obecnie) języków, a na podstawie Metra 2033 powstała bardzo głośna gra o tym samym tytule.

Polecam Ci obie książki z ręką na sercu, świetny kawał dobrej, mrocznej literatury z podkładem filozoficznym; taka dystopia zmuszająca do refleksji nad kondycją człowieka, osadzona w atmosferze postapokaliptycznego świata. Genialny pomysł, świetne wykonanie literackie. Glukhovsky dzięki tym tytułom zaczął być porównywany ze Strugackimi. Zobaczysz, zaczniesz czytać i wsiąkniesz :) Tak było ze mną, choć jako wydawca znałem z góry zaskakujące zakończenie książki i ogólnie jej treść – była dla mnie strasznie „zespoilerowana”, a i tak mnie pochłonęła, podobnie Metro 2034.

Dzięki Wydawnictwu Insignis mamy w iBookstore dostępne coraz więcej książek w języku polskim. Jest to bardzo dobra informacja. Z tego co jest nam wiadomo, to niedługo będą dostępne kolejne pozycje Jeremiego Clarksona oraz Assassins Creed – na którego sam bardzo czekam.

Zapraszamy  na nasz fanpage na Facebooku, na którym w niedzielę będziemy rozdawali kody do iBookstore na „Metro 2034”.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Bartosz Romanowski napisał(a):

Cena przystępna, a 2033 było całkiem porządną pozycją.  Pewnie się skuszę na wersję elektroniczną, bo to nie jest jedna z tych książek, które fajnie mieć na półce.

Paprika Corps napisał(a):

Panowie, myślę że warto byłoby rozważyć, czy nie promujecie nadmiernie konieczności posiadania „teczki/akt” na fcb poprzez takie akcje.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK