iMagazine

unDock – przydatna aplikacja

19/02/2012, 12:39 · · · 12

unDock jest bardzo przydatną, małą aplikacją, która instaluje się w naszym górnym menu obok zegarka i umożliwia automatyczne wypinanie podłączonych dysków zewnętrznych jednym kliknięciem.

Nie wiem jak Wy, ale ja mając podpięte praktycznie na stałe do swojego komputera dwa dyski zewnętrzne, wielokrotnie spiesząc się zapominałem o bezpiecznym ich wysunięciu. Pojawiało się wtedy nieprzyjemne okno na ekranie informujące mnie o tym, że mogę mieć później problemy ze swoimi niepoprawnie wypiętymi dyskami.

unDock wprawdzie nie zapobiega wyjęciu kabla, ale umożliwia nam bez potrzeby wchodzenia w Findera i wysuwania pojedynczych dysków, wysunąć wszystkie hurtowo, jednym kliknięciem. Dodatkowo bezpiecznie zatrzymuje archiwizacje Time Machine, jeśli właśnie się odbywa.

Programik jest mały i działa w tle, nie obciążając procesora. A cena, 0,79EUR jest bardzo ok.

Polecam.

Producent: FlyingPaperSoftware.com

Link Mac App Store: http://itunes.apple.com/pl/app/undock/id402359583?mt=12

Cena: 0,79EUR

12

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


12
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
RobertBazoMoridin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
borewicz9
Gość

Program odmontowywuje wszystkie podłączone dyski zewnętrze na raz czy może jeden konkretny ?

Dominik Łada
Gość

domyślnie wszystkie podpięte, ale można napisać skrypty i pewnie w ten sposób odmontowywać wybrane

Mariusz Włodarczyk
Gość
Mariusz Włodarczyk

Fajnie. Ale ja jednak pozostanę przy kliknięciu na ikonę dysku na pulpicie i Command+E. Cenne miejsce na pasku zadań mi się przyda. :)

Michał Kruczek
Gość

No nie wiem, ja tam zawsze energicznie przesuwam ikonę zamontowanego dysku na kosz i unmount jest szybsze :) 1 klik, w przypadku aplikacji wyżej opisywanej 2 kliki 

Dominik Łada
Gość

Jeśli masz dyski widoczne na biurku to ok, ja stosuję zasadę „0 plików” na biurku, także mam trudniej i unDock mi bardzo pasuje

Michał Kruczek
Gość

W takim razie zwracam honor, u mnie na biurku pojawiają się tylko i wyłącznie zamontowane urządzenia. Nie za bardzo mi to przeszkadza bo od czasu do czasu podpinam tylko jeden dysk. 

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja ost. robiłem kopię oszkodzonego dysku na inny przeniśny dysk i w trakcie kopiowania zawiesił się komputer musiałem zrobić twardy restart i po tym zabiegu na dysku na który kopiowałem dane powstało masę błedów wiekszość plikó nie da sie odczytać ani skasować. Dostaje komunikat że plik jest urzywany i nie mogę nic z tym zrobić. Naprawa błędów nic nie daje :( bezpieczne wysówanie jest bardzo ważne.

Moridin
Gość

uŻywany. wysUwanie. Błagam.

Bazo
Gość

jeszcze brakuje Uszkodzonego ;)

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Olej, prowokacja. Trolowanie teraz w modzie.

Robert
Gość

Dzieki Dominik. ;)
Mam 3 dyski po dwie partycje i odpinanie mbp robiło się ostatnio męczące.

Dominik Łada
Gość

Proszę bardzo. Co dobrego słychać? ;-)