iMagazine

unDock – przydatna aplikacja

19/02/2012, 12:39 · · · 12

unDock jest bardzo przydatną, małą aplikacją, która instaluje się w naszym górnym menu obok zegarka i umożliwia automatyczne wypinanie podłączonych dysków zewnętrznych jednym kliknięciem.

Nie wiem jak Wy, ale ja mając podpięte praktycznie na stałe do swojego komputera dwa dyski zewnętrzne, wielokrotnie spiesząc się zapominałem o bezpiecznym ich wysunięciu. Pojawiało się wtedy nieprzyjemne okno na ekranie informujące mnie o tym, że mogę mieć później problemy ze swoimi niepoprawnie wypiętymi dyskami.

unDock wprawdzie nie zapobiega wyjęciu kabla, ale umożliwia nam bez potrzeby wchodzenia w Findera i wysuwania pojedynczych dysków, wysunąć wszystkie hurtowo, jednym kliknięciem. Dodatkowo bezpiecznie zatrzymuje archiwizacje Time Machine, jeśli właśnie się odbywa.

Programik jest mały i działa w tle, nie obciążając procesora. A cena, 0,79EUR jest bardzo ok.

Polecam.

Producent: FlyingPaperSoftware.com

Link Mac App Store: http://itunes.apple.com/pl/app/undock/id402359583?mt=12

Cena: 0,79EUR


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

borewicz9 napisał(a):

Program odmontowywuje wszystkie podłączone dyski zewnętrze na raz czy może jeden konkretny ?

Dominik Łada napisał(a):

domyślnie wszystkie podpięte, ale można napisać skrypty i pewnie w ten sposób odmontowywać wybrane

Mariusz Włodarczyk napisał(a):

Fajnie. Ale ja jednak pozostanę przy kliknięciu na ikonę dysku na pulpicie i Command+E. Cenne miejsce na pasku zadań mi się przyda. :)

Michał Kruczek napisał(a):

No nie wiem, ja tam zawsze energicznie przesuwam ikonę zamontowanego dysku na kosz i unmount jest szybsze :) 1 klik, w przypadku aplikacji wyżej opisywanej 2 kliki 

Dominik Łada napisał(a):

Jeśli masz dyski widoczne na biurku to ok, ja stosuję zasadę „0 plików” na biurku, także mam trudniej i unDock mi bardzo pasuje

Michał Kruczek napisał(a):

W takim razie zwracam honor, u mnie na biurku pojawiają się tylko i wyłącznie zamontowane urządzenia. Nie za bardzo mi to przeszkadza bo od czasu do czasu podpinam tylko jeden dysk. 

Anonim napisał(a):

Ja ost. robiłem kopię oszkodzonego dysku na inny przeniśny dysk i w trakcie kopiowania zawiesił się komputer musiałem zrobić twardy restart i po tym zabiegu na dysku na który kopiowałem dane powstało masę błedów wiekszość plikó nie da sie odczytać ani skasować. Dostaje komunikat że plik jest urzywany i nie mogę nic z tym zrobić. Naprawa błędów nic nie daje :( bezpieczne wysówanie jest bardzo ważne.

Moridin napisał(a):

uŻywany. wysUwanie. Błagam.

Bazo napisał(a):

jeszcze brakuje Uszkodzonego ;)

Anonim napisał(a):

Olej, prowokacja. Trolowanie teraz w modzie.

Robert napisał(a):

Dzieki Dominik. ;)
Mam 3 dyski po dwie partycje i odpinanie mbp robiło się ostatnio męczące.

Dominik Łada napisał(a):

Proszę bardzo. Co dobrego słychać? ;-)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK