iMagazine

Icy Dock – ciekawe adaptery na dyski 2,5″ dla Maków Pro

21/02/2012, 16:50 · · · 1

Icy Dock wprowadził na polski rynek ciekawe adaptery na dyski 2,5″ zamieniające je w rozmiar 3,5″. Jest to bardzo dobre rozwiązanie np. dla posiadaczy Maków Pro.

Dostępne są dwie wersje – plastikowe i metalowe. Oglądałem wszystkie 3 dostępne modele i choć nie testowałem ich, bo nie mam pod ręką Maka Pro, to mogę powiedzieć, że wykonane są na najwyższym poziomie i mają zastosowane ciekawe rozwiązania konstrukcyjne.

Zdecydowanie najbardziej podoba mi się, pod kątem funkcjonalnym, wersja na dwa dyski 2,5″ z możliwością pracy w trybie RAID. Takie adaptery są bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy chcielibyśmy zastosować w naszych stacjonarnych makach dyski SSD.

  • Konwerter napędów 2.5″ -> 3.5″ metalowy, srebrny – MB982IP-1S – kosztuje 150PLN
  • Podwójny konwerter napędów 2.5″ -> 3.5″ z RAID, metalowy, srebrny – MB982SPR-2S – kosztuje 346PLN
  • Konwertery 2.5″ -> 3.5″- MB882SP-1S-1B – kosztuje 85PLN

Ceny wydają się wg mnie atrakcyjne.

Icy Dock dystrybuuje firma Mospan.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Jarosław Pawłowski napisał(a):

Dopytam bo nie badalem dokladnie tematu. Czy zakup 3.5 calowego dysku SSD nie wystarczy by go zapakowac do MAC Pro? Z tego co widze to cenowo zakup 2.5+adapter cenowo chyba juz tak atrakcyjnie nie wypada.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK