iMagazine

Sposób na wyszukiwanie stacji radiowych w iTunes

21/02/2012, 14:02 · · · 10

Jedną z wielu możliwości iTunes jest odtwarzanie strumieni stacji radiowych. Niestety, w odróżnieniu od innych elementów biblioteki nie ma bezpośredniej możliwości wyszukania konkretnej stacji radiowej. Bezpośredniej nie ma, ale da się to na szczęście obejść.

W tym celu posłużymy się listami utworów. Otóż dowolną stację z Radia możemy dodać do takiej listy. Możecie więc zrobić dwie rzeczy – przenieść stacje, których słuchacie najwięcej do takiej listy lub po prostu przenieść zawartość całego gatunku (np. International, gdzie znajdziemy rodzime stacje).
Niestety nie można przenieść samych gatunków, ale myślę, że to nie będzie robiło wielkiego problemu.

Od tej pory będziecie mogli wyszukać interesujące was radio w obrębie utworzonej listy.
Warte polecenia jest również włączenie wyświetlania kolumny Komentarze (klikając prawym przyciskiem myszy na belkę kolumn), co także umożliwi wyszukiwanie w ich obrębie.

Źródło: Macworld


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Michał Kruczek napisał(a):

Ciekawy sposób :) aczkolwiek ja już dawno temu porzuciłem iTunsowe radio. Zastąpiłem je według mnie najlepszą aplikacją radiową dostępną na Maca, a mianowicie Radium ! Polecam wszystkim. Jedyny minus to cena – ale czasami są promocję i można kupić taniej.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

heh, 20€ w porównaniu do 0€ to taka trochę spora różnica ;) Aczkolwiek ładnie Radium wygląda. Nie jestem pewien, ale kiedyś była taka appka darmowa, działająca na niemal identycznej zasadzie jak Radium. Tylko nie mogę sobie przypomnieć jej nazwy… :/

Michał Kruczek napisał(a):

Dla mnie najważniejsze jest to żę Radium zagnieżdżą się w górnym pasku menu, jest prawie niewidoczny i obsługuje wszystkie moje ulubione stacje. Poza tym wyszukiwarka stacji działa rewelacyjnie – w kilka sekund znajdziesz upragnioną stację ! I na dodatek za darmo każdy może testować 30 dni ! Czad ! http://cl.ly/1v1Q0I1y1b2l0n1u0g18

Radosław Woźniak napisał(a):

może FStream?
http://www.sourcemac.com/?page=fstream

Maciej Skrzypczak napisał(a):

O właśnie! Dzięki Ci dobry człowieku :D

Robert Stachnik napisał(a):

Dzięki tego potrzebowałem :)

Kuba napisał(a):

oprocz rmf i zet chyba nie ma nic innego?

Marek Klimonda napisał(a):

da sie jakos dodac wlasne streamy?

Janusz Lirski napisał(a):

Ja od dawna używam FStream, dobrzy ludzie parę razy udostępniali  playlistę ze wszystkim prawie co gra w Polsce… Jak ktoś jednak potrzebuje, bo nie ma, chętnie przekażę.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

To jeśli można, to ja poproszę :)
m.skrzypczak[at]imagazine.pl

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK