iMagazine

Wiadomości jako globalny schowek

28/02/2012, 21:16 · · · 4

Czasem najłatwiejsze pomysły okazują się najlepszymi. Na ciekawy pomysł wpadł autor tekstu blogu Macdrifter.

Dzięki temu, że ukazała się aplikacja Wiadomości dla OS X, możemy je wykorzystać w trochę inny sposób niż jej przeznaczenie. To co wielu irytuje, czyli wyświetlanie wiadomości od kogoś na wszystkich urządzeniach wspierających aplikację Wiadomości, może zostać wykorzystane na naszą korzyść. Jeśli chcielibyście przesłać z Maka na iPada jakiś link, zdjęcie albo nawet plik, to wystarczy, że wkleicie je do Wiadomości i prześlecie do siebie. Ta sama zasada dotyczy sytuacji odwrotnej (czyli przesyłania informacji z iUrządzenia na Maka) oczywiście bez możliwości wysłania plików, ale linki, teksty lub zdjęcia możemy przesyłać jak najbardziej. Co prawda wszystko to nie będzie wyglądać zbyt pięknie, bo wiadomości będą podwójne, ale nie chodzi tu o wygląd tylko o funkcjonalność, prawda? No i nie trzeba używać tzw. “third-party apps”…

Źródło: Macdrifter


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Maksymilian Śleziak napisał(a):

do tego tez od samego początku ją używam :-) Szczególnie jeżeli chodzi o przesyłanie linków. Wcześniej do tego celu służyła mi poczta.

Kuba Puch napisał(a):

Po zintergowaniu z aplikacja kont na tlenie i GG uwazam, ze aplikacja jest „w pyte”.
Niestety Skype sie jeszcze opiera (i pewnie dlugo bedzie), ale i tak jest luzniej.

Paweł Kleka napisał(a):

 Gadu-gadu w iM? Jak?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK