iMagazine

Apple zaktualizowało Warunki Korzystania o bezpłatny okres próbny subskrypcji

08/03/2012, 08:12 · · · 7

Jak pewnie zauważyliście, wczoraj przy próbie pobrania appek, po Keynote zostały wprowadzone zmiany w Warunkach Korzystania. Zapewne mało komu chciało się je czytać, a tym bardziej wyłapywać różnice względem starej wersji. Na szczęście jednak znalazł się ktoś taki i znalazł informacje dotyczące bezpłatnego okresu próbnego Subskrypcji In-App.

Wszystko rozchodzi się o dwa zdania z sekcji Subskrypcje In-App Warunków Korzystania:

W związku z niektórymi płatnymi Subskrypcjami In-App użytkownikowi może przysługiwać bezpłatny okres próbny, przed upływem którego Konto użytkownika nie zostanie obciążone kosztem subskrypcji. Jeżeli użytkownik nie będzie zainteresowany zakupem Subskrypcji In-App, powinien przed upływem bezpłatnego okresu próbnego wyłączyć automatyczne przedłużania subskrypcji w ustawieniach swojego Konta.

Może to być furtka udostępniająca możliwość pojawienia się próbnych appek w postaci In-App zamiast konieczności tworzenia osobnych wersji lite. Być może będzie również możliwe czasowe wypróbowanie wszystkich opcji aplikacji, która normalnie kosztowałaby niemało pieniędzy.

Jak będzie to wyglądać w rzeczywistości? Powinniśmy się o tym dowiedzieć już niedługo, gdy ukażą się pierwsze aktualizacje lub nowe aplikacje.

Źródło: TUAW


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Bartosz Romanowski napisał(a):

Tu chodzi o subskrypcje in-app, a nie zakupy in-app – a to zdaje się różnica.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Jedno nie musi wykluczać drugiego. Może to być subskrypcja na korzystanie z appki w pełnej wersji.

Bartosz Romanowski napisał(a):

 Ale to by znaczyło, że korzystanie z aplikacji wiąże się z opłacanym regularnie (co miesiąc, kwartał itp.) abonamentem.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Niekoniecznie. Może to być po prostu jednorazowa opcja. A potem zakup aplikacji może być rozwiązany za pomocą In-App Purchases

Bartosz Romanowski napisał(a):

 To nie może tak działać, bo co w przypadku gdy zainteresowana osoba po wypróbowaniu aplikacji przez subskrypcje zapomni z niej zrezygnować? Zostanie pobrana opłata – za co? Zresztą Apple chyba nawet nie pozwala na coś takiego.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

” To nie może tak działać, bo co w przypadku gdy zainteresowana osoba po wypróbowaniu aplikacji przez subskrypcje zapomni z niej zrezygnować? Zostanie pobrana opłata – za co? Zresztą Apple chyba nawet nie pozwala na coś takiego.”

Hmm. W sumie logiczne. Nie wiem, łeb mnie boli ;)

Robert Stachnik napisał(a):

Teraz można wpaść w pułapkę mając obecne  darmowe aplikacje które musisz odznaczyć aby nie zapłacić bo tylko je testowałeś . Jeśli nie będzie system przypominał i kazał zaakceptować płatność po skończeniu dni darmowych to wpadliśmy w niezłe g…… bo z automatu kasa będzie leciała z naszego konta do sklepu.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK