iMagazine

Tworzenie albumów bezpośrednio na iUrządzeniach

15/03/2012, 15:54 · · · 5

Być może wiecie, a być może nie, ale w iOS 5 istnieje możliwość tworzenia albumów ze zdjęciami bezpośrednio z poziomu iUrządzenia.
Jedynym mankamentem jest to, że w ten sposób utworzone albumy niestety nie zsynchronizują się z komputerem. Niemniej jednak i tak mogą się przydać dla zaprowadzenia większego porządku wśród kolekcji zdjęć. Jak utworzyć taki album?

  • W aplikacji Zdjęcia przechodzimy do widoków Albumy,
  • Wybieramy przycisk Edycja, a po lewej pokaże się nowy przycisk Nowy album,

  • Wpisujemy nazwę nowego albumu i zatwierdzamy przyciskiem Zachowaj,

  • W następnym widoku będziemy mieli możliwość wskazania zdjęć, które już posiadamy, a które chcemy umieścić w nowym albumie. Możemy wybrać zarówno pojedyncze zdjęcia, jak i całą zawartość innych albumów,

  • Kiedy zakończymy już wybieranie zdjęć, edycję nowego albumu zatwierdzamy przyciskiem Gotowe.

W ten sposób możemy tworzyć albumy. Warto również zaznaczyć, że będąc w widoku edycji Albumów możemy także usuwać wcześniej utworzone na iUrządzeniu albumy wybierając znaczek „x”.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Marucins napisał(a):

No rzesz, nie wiedziałem :)

Szkoda tylko iż fotki nie są przenoszone a tylko podlinkowane :

tomasz okulewicz napisał(a):

Nie wiem jak na iPadzie, ale na iPhone’ie to tworzenie katalogów działa li tylko na otagowaniu nazwą albumu wybranych zdjęć – nie przenoszą się one z „Rolki z aparatu” do nowego „katalogu”, a usunięcie „katalogu” nie usuwa „zgromadzonych” tam zdjęć. 

Sawalas . napisał(a):

Potwierdzam to pseudo albumy do porządkowania rolki. Ale nie maja nic wspólnego z katalogami po synchronizacji z iTunes które są niezależne od podstawowego albumu. Zawiodlem się srodze a w rolce luzem dalej bajzel.

Pawciu napisał(a):

Dokładnie. To jeden wielki shit.
Wolę dalej jak od lat synchronizować przez iTunes wydarzenia z iPhoto bo nie zaśmiecają mi rolki aparatu tylko tworzą odtębne „albumy”.
Albumy są wirtualnym tworem i przez to usunięcie zdjęcia z rolki usuwa też je w albumie.

Dominik Łada napisał(a):

To prawda, ale z drugiej strony ja np. mam sporo zdjęć z netu i zrzutów ekranu. Jakiekolwiek posegregowanie pomoże mi ogarnąć co mam w pamięci. Mi ten tip bardzo pomógł.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK