iMagazine

Tworzenie albumów bezpośrednio na iUrządzeniach

15/03/2012, 15:54 · · · 5

Być może wiecie, a być może nie, ale w iOS 5 istnieje możliwość tworzenia albumów ze zdjęciami bezpośrednio z poziomu iUrządzenia.
Jedynym mankamentem jest to, że w ten sposób utworzone albumy niestety nie zsynchronizują się z komputerem. Niemniej jednak i tak mogą się przydać dla zaprowadzenia większego porządku wśród kolekcji zdjęć. Jak utworzyć taki album?

  • W aplikacji Zdjęcia przechodzimy do widoków Albumy,
  • Wybieramy przycisk Edycja, a po lewej pokaże się nowy przycisk Nowy album,

  • Wpisujemy nazwę nowego albumu i zatwierdzamy przyciskiem Zachowaj,

  • W następnym widoku będziemy mieli możliwość wskazania zdjęć, które już posiadamy, a które chcemy umieścić w nowym albumie. Możemy wybrać zarówno pojedyncze zdjęcia, jak i całą zawartość innych albumów,

  • Kiedy zakończymy już wybieranie zdjęć, edycję nowego albumu zatwierdzamy przyciskiem Gotowe.

W ten sposób możemy tworzyć albumy. Warto również zaznaczyć, że będąc w widoku edycji Albumów możemy także usuwać wcześniej utworzone na iUrządzeniu albumy wybierając znaczek „x”.

5

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Dominik ŁadaPawciuSawalas .tomasz okulewiczMarucins Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marucins
Gość
Marucins

No rzesz, nie wiedziałem :)

Szkoda tylko iż fotki nie są przenoszone a tylko podlinkowane :

tomasz okulewicz
Gość
tomasz okulewicz

Nie wiem jak na iPadzie, ale na iPhone’ie to tworzenie katalogów działa li tylko na otagowaniu nazwą albumu wybranych zdjęć – nie przenoszą się one z „Rolki z aparatu” do nowego „katalogu”, a usunięcie „katalogu” nie usuwa „zgromadzonych” tam zdjęć. 

Sawalas .
Gość
Sawalas .

Potwierdzam to pseudo albumy do porządkowania rolki. Ale nie maja nic wspólnego z katalogami po synchronizacji z iTunes które są niezależne od podstawowego albumu. Zawiodlem się srodze a w rolce luzem dalej bajzel.

Pawciu
Gość

Dokładnie. To jeden wielki shit.
Wolę dalej jak od lat synchronizować przez iTunes wydarzenia z iPhoto bo nie zaśmiecają mi rolki aparatu tylko tworzą odtębne „albumy”.
Albumy są wirtualnym tworem i przez to usunięcie zdjęcia z rolki usuwa też je w albumie.

Dominik Łada
Gość

To prawda, ale z drugiej strony ja np. mam sporo zdjęć z netu i zrzutów ekranu. Jakiekolwiek posegregowanie pomoże mi ogarnąć co mam w pamięci. Mi ten tip bardzo pomógł.