iMagazine

Skróty klawiaturowe w systemie Mac OS X

16/03/2012, 15:44 · · · 4

Dziś chciałbym się krótko podzielić z Wami ciekawym odkryciem dokonanym przez jednego z użytkowników na Mac OS X Hints.
Jak zauważył użytkownik kirkmc Apple ma na stronie swojego supportu temat poświęcony skrótom klawiaturowym w systemie OS X. Co tam możemy znaleźć? Informacje z 5 głównych sekcji:

  • Skróty klawiaturowe dostępne podczas uruchamiania komputera
  • Skróty klawiaturowe w programie Finder
  • Inne skróty klawiaturowe w programach i w systemie Mac OS X
  • Uniwersalny dostęp — polecenia klawiaturowe funkcji VoiceOver
  • Uniwersalny dostęp — przyciski myszy

Szczególnie ciekawa jest trzecia sekcja – Inne skróty klawiaturowe w programach i w systemie Mac OS X, gdzie znajdziemy multum skrótów działających w wielu aplikacjach, nie tylko tych domyślnie zainstalowanych. Sam przelatując na szybko wyłapałem kilka skrótów, o których istnieniu nie wiedziałem.
Dla miłośników klawiatury – lektura obowiązkowa. A potem zrobimy sprawdzian… ;)

4

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Robert StachnikMaciej SkrzypczakSawalas . Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sawalas .
Gość
Sawalas .

Przecież to oficjalne źródło informacji i żadne odkrycie. Robimy już artykuły z tego że Apple zamieszcza instrukcję obsługi?

Kupować urządzenie za kilka tysięcy i robić z siebie wała nie przeczytawszy instrukcji – bezcenne.

Maciej Skrzypczak
Gość

Owszem, jest to oficjalne źródło informacji. Ale przecież nie każdy musi mieć taką wiedzę, jak Ty. Ja mam Maka od paru lat, a dopiero dziś się dowiedziałem akurat o takim temacie. I podejrzewam, że nie tylko ja o tym nie wiedziałem.

Sawalas .
Gość
Sawalas .

Widzisz… Jak 15 lat temu poznawalem Quarka to musiałem się w tydzień nauczyć 60 skrótów pozwalających na efektywna prace (F1….F15 z kombinacjami command option shift) bo nie dało się pracować. A potem z pasji i używania poznałem kolejne dot. systemu resetu pramu startowania systemu spoza twardego dysku itp.

Ale maca trzeba używać a nie tylko kupić i patrzeć jaki on fajny. Jeszcze fajniejszy jest jak się ponaciska trochę klawiszy …:-))

Robert Stachnik
Gość

@sawalas 99% społeczeństwa nie czyta żadnych instrukcji , 90% nie czyta umów kredytowych na drobny sprzęt więc nie wymagaj od ludzi jak nie chcą tego robić i zgarniaj kasę za swoją wiedzę a nie krytykuj!