iMagazine

Dostęp do ostatnio otwartych rzeczy w Docku

22/03/2012, 11:40 · · · 5

Jeśli często korzystacie z tych samych aplikacji, dokumentów, dysków sieciowych, itp., to z pewnością wiecie, ile to normalnie wymaga klikania. Na szczęście OS X posiada dostęp do takich rzeczy z poziomu menu bara, klikając na jabłko () i wybierając Ostatnie rzeczy. Istnieje również metoda na dostęp do nich z poziomu Dock’a. Jak to zrobić?

Przede wszystkim uruchamiamy Terminal (znajdujący się w katalogu /Applications/Utilities), gdzie wpisujemy dwie poniższe komendy:

W wyniku tych operacji Dock się zrestartuje („zjedzie” na dół i „wyjedzie” z powrotem), a obok ikonki Kosza pojawi się stos ikon aplikacji, które były ostatnio używane.

Jeśli chcielibyśmy, żeby zamiast ostatnich aplikacji wyświetlane były ostatnie dokumenty, to wystarczy, że klikniemy prawym przyciskiem na stos (lub ⌃ i lewy przycisk myszy) i wybierzemy odpowiednią konfigurację (oprócz ostatnich aplikacji i dokumentów mamy do wyboru ostatnie serwery, ulubione woluminy oraz ulubione rzeczy).

Istnieje również możliwość wyświetlenia kilku takich stosów, dzięki czemu możemy ustawić dla każdego z nich wyświetlanie innych elementów. Aby to osiągnąć po prostu powtarzamy zabawę z Terminalem i wpisaniem dwóch powyższych komend.

Pozostaje jeszcze kwestia usunięcia utworzonych stosów. Wygląda ona zupełnie tak samo, jak usuwanie innych rzeczy z Dock’a. Po prostu przeciągamy stos na Biurko i puszczamy.

Enjoy :)

Źródło: Cult of Mac


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Maciej Piela napisał(a):

Nie jestem pewien czy wszystko jest OK w komendzie, ale u mnie (Lion) nie działa.
Czy po pierwszej komendzie a przed killall dock zapodaje entera? (terminal to dla mnie magia, ale to rozwiązanie bardzo użyteczne więc chciałbym je używać). pozdr.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Tak, po wklejeniu pierwszej komendy należy zapodać enterem. Tak samo po drugiej komendzie :)

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Ach, dopiero teraz zobaczyłem, że zjadło mi jedno słowo przy kopiowaniu :) Poprawiłem kod, teraz powinno Ci zadziałać :)

Przepraszam bardzo za wprowadzenie w błąd

Marucins napisał(a):

THANKS!

Maciej Piela napisał(a):

Super, działa – bardzo przydatna rzecz. Dzięki ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK