iMagazine

HotSpot w nowym iPadzie – niedługo w Orange

23/03/2012, 12:43 · · · 22

Rozmawiałem przed chwilą z rzecznikiem prasowym Orange i poruszyłem temat funkcji hotspot w nowym iPadzie.

Jak opisywał Norbert na blogu nie ma na razie ani w T-Mobile, ani w Orange tej funkcji dostępnej. Jest ona uzależniona od operatora.

Orange od kilku dni nad tym pracuje i niebawem powinniśmy, abonenci Orange, otrzymać nowe ustawienia operatora. Ponieważ, jak ustaliłem, część tych przygotowań leży po stronie Apple, Orange nie chce podać konkretnej daty.

Osobiście liczę, że będzie to już niedługo.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Tomasz Buziak napisał(a):

zamiast The New iPad, nowa nazwa powinna brzmieć The Yellow/Warm iPad ;)

Jakub Mróz napisał(a):

mój był żółty przez dwa dni- potem znormalniał i chyba dostałem zepsuty bo się nie chce nagrzać.. oczywiście jak wrzucimy go do piekarnika to się podgrzeje ;]

Dominik Łada napisał(a):

To, że Tobie nie chce się nagrzać to zapewne wina Twojego nazwiska (joke;-) – pozazdrościć

Tom Piotrowski napisał(a):

Na dalekiej wsi w Australii sprawa jest prosta.  Hotspot jest dodawany tylko do urządzeń z długoterminowym planem operatora i po uruchomieniu (za jedyne $5 na miesiąc) zostaje przypisany do karty SIM i IMEI.  Ja mam n.p. taka opcję w iPhone 4S.  Po przelożeniu tej samej karty SIM do iPada 3, hotspot nie działa.  Telstra, Vodafone, Optus, Virgin Mobile (nasi australijscy operatorzy) jak na razie nie planują uruchomienia tej funkcji w iPadzie, a szkoda bo na HSPA+ iPad śmiga o wiele lepiej niż iPhone na 3G. 

Chmiel napisał(a):

Czy Orange przypadkiem nie kompresuje obrazków? Na iPhonie 4 jeszcze można to przeżyć, na iPadzie 2 już mi to przeszkadza. Nie wyobrażam sobie żeby można było tak kaleczyć ekran retina w nowym iPadzie. Jak to wygląda u Ciebie?

Dominik Łada napisał(a):

właśnie mówi wiele osób o tym, ale przyznam się szczerze nie wiem o co chodzi. Gdzie niby kompresuje te obrazki? W mailach? Na www? Pytam się serio.

Michał Pękala napisał(a):

Orange kompresuje obrazki na www, które przechodzą przez APN Internet. Alternatywą jest ubłaganie POKu o włączenie APN VPN, na którym nie ma kompresji.

Dominik Łada napisał(a):

dzięki za informację. nie wiedziałem. jakoś nie zwracałem na to uwagi wcześniej. muszę popatrzeć.

bidji napisał(a):

pięknie to musi wyglądać na tym nowym iPadzie :-|

Michał Pękala napisał(a):

Niestety jeśli macie ofertę na kartę (prepaid) to nie ma możliwości włączenia APN VPN.

Chmiel napisał(a):

Trzeba błagać? Nie da się tego załatwić oficjalnie?

macnow napisał(a):

Wczoraj testowałem iPada na internecie mobilnym z Orange i już nie ma kompresji!

Moridin napisał(a):

Pomiędzy słowami „funkcji  hotspot” masz o jedną spację za dużo. :-p @DominoAqq:disqus 

Moridin napisał(a):

Aha – za ostatnim zdaniem masz jedną lub dwie puste linijki.

jur_me napisał(a):

I ja mam New iPad. Wchodzę w ogólne – sieć i… jest Hotspot osobisty

Dominik Łada napisał(a):

a u jakiego operatora?

jur_me napisał(a):

Play – 15 GB za 49 zł. umowa na rok. Odnawiam, co rok, bo gdyby inna promocja się gdzieś pojawiła to rok wystarczy. Jak dotąd siedzę od 3 lat.

Dominik Łada napisał(a):

dobrze wiedzieć, choć sprawdzaliśmy z Norbertem na karcie Play i nie było hotspota. dziwne

jur_me napisał(a):

U mnie na abonament jest. I na iPhone 4s i na New iPad. Ustawiłem tylko w zakładce „Dane sieci kom.” Modemy internetowe APN wpisałem internet i pojawił się Hotspot osobisty. Teraz jest widoczny w Ustawieniach. Można wybrać rodzaj połączenia WiFi Bluetooth lub USB. Hasło chyba sam generuje, bo już jest wpisane.

Karol napisał(a):

A dlaczego operator o tym decyduje? Jak to działa?! Przecież hotspot odpalamy prywatnie, u siebie na na iPadzie w jaki sposób operator nam to blokuje?

Dominik Łada napisał(a):

W Polsce nie ma z tym problemu, ale w niektórych krajach nie ma takiej możliwości albo jest dodatkowo płatna. Dlatego operatorzy muszą przygotowywać odpowiednie ustawienia/profile.