iMagazine

Screenleap – pokazuj zdalnie swój ekran

04/04/2012, 09:59 · · · 1

Ciekawa usługa. Przeglądając internet natrafiłem na usługę Screenleap, która polega na udostępnianiu, a w zasadzie pokazywaniu swojego ekranu, zdalnie, praktycznie dowolnej ilości użytkowników.

Ekran możemy udostępniać dla dowolnego komputera, czy urządzenia mobilnego, które wspiera Javę. Testowałem na zestawie mac plus iPad.

Usługa jest darmowa i nie wymaga żadnej rejestracji, ani instalacji dodatkowego oprogramowania. Wszystko opiera się na Javie.

Gdy klikniemy na stronie w przycisk „Share your screen now!” uruchomi się aplet Javy z pytaniem czy go akceptujemy – jest on podpisany i zweryfikowany przez VeriSign.

Gdy zaakceptujemy, wyświetli się nam link, który wystarczy, że skopiujemy i wyślemy do zainteresowanych. Od tego momentu udostępniamy widok swojego ekranu.

Zastosowań jest mnóstwo, ale najważniejsza chyba, jest możliwość przeprowadzania prezentacji, gdzie bez konieczności płacenia za serwisy typu Webex, będziemy mieli spore oszczędności.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Szymon Barabasz napisał(a):

fajny pomysł, ale na moim mac’u nie działa.. :((

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK