iMagazine

[OS X Lion] Korekta pisowni wyłącznie za pomocą klawiatury

05/04/2012, 08:25 · · · 5

Wprowadzona w Lionie autokorekta może znacznie poprawić szybkość pracy z tekstem. No chyba, że piszecie używając dwóch języków. W takim wypadku autokorekta może bardziej zdenerwować niż pomóc. Niemniej jednak są sytuacje, gdy opcja ta nie zadziała na błędnym wyrazie. Wtedy “tradycyjnie” trzeba najechać myszką na takie słowo, kliknąć prawym przyciskiem i z listy wybrać poprawny wyraz. Pisząc duże artykuły nie jest to ani wygodne, ani szybkie. Czy da się to jakoś poprawić?

Owszem! I nie trzeba się posiłkować żadnymi trzecimi aplikacjami. Do tego jest banalnie proste i zdecydowanie szybsze. Wystarczy, że zrobicie coś takiego:

  • wstawcie spację po ostatniej literce błędnego wyrazu,
  • za pomocą strzałki na klawiaturze przesuńcie kursor z powrotem raz w lewo,
  • po chwili powinna się ukazać lista słów,
  • wybieracie prawidłowe słowo za pomocą strzałki w dół (przejście do paska ze słowami) i lewo/prawo a zatwierdzacie Enterem.

[Update] Aby powyższa metoda działała, musicie mieć włączoną autokorektę. Uruchamia się ją wchodząc kolejno w Preferencje Systemowe -> Język i Tekst -> zakładka Tekst i zaznaczając „Poprawiaj pisownię automatycznie”.

Źródło: Mac OS X Hints


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Grzesiek Zwierz napisał(a):

hmm…
Nie działa w Pages i w Mail.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

A mi działa, przynajmniej z Mail. Pages nie mam jak na razie sprawdzić.

Marcin Dąbrowski napisał(a):

Mi też nie działa nigdzie ;<

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Hmm, rzeczywiście, sprawdziłem i nie działa ta metoda w wypadku, gdy opcja „Poprawiaj pisownię automatycznie” w Preferencjach Systemowych jest odznaczona. Jeśli się ją zaznaczy i zrestartuje aplikacje, w których się chce to używać, to będzie działało

brzezianjacek napisał(a):

mam włączoną opcję autokorekty w pref. sys ale i tak nie działa ten sposób, ani w Pages ani w Mail :-(

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK