iMagazine

Wyłączamy ostrzeżenie przed zmianą rozszerzenia

14/04/2012, 09:00 · · · 2

Jeśli zdarza się Wam czasem zmieniać rozszerzenia plików, to z pewnością wiecie, że przy każdej takiej operacji wyświetlany jest monit z prośbą o potwierdzenie naszego wyboru. Jest to pewne zabezpieczenie przed “unieruchomieniem” pliku do edycji przez dedykowane aplikacje, jednak czasami może to przeszkadzać.

Jeśli chcielibyście wyłączyć ostrzeżenie przed zmianą rozszerzenia, to otwórzcie Terminal (który znajduje się w folderze /Applications/Utilities) i wpiszcie poniższą komendę:

Od tego momentu już nie będziemy nękani tym powiadomieniem. Gdybyście jednak chcieli przywrócić domyślne ustawienia, to w Terminalu wpiszcie taką komendę:

Źródło: OS X Daily

2

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
KRUChYŁukasz Schodowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz Schodowski
Gość

Albo po prostu preferencje findera i tam wyłączyć ostrzeganie przed zmiana rozszerzenia.

KRUChY
Gość
KRUChY

a jak wyłączyć rozszerzenia wszystkich plików? W preferencjach mamy możliwość włączenia wszystkich rozszerzeń, podczas zapisywania plików możemy wyłączyć je w nowych plikach, ale jak zrobić, żeby jednym ruchem / komendą schować wszystkie?