iMagazine

Wyłączamy ostrzeżenie przed zmianą rozszerzenia

14/04/2012, 09:00 · · · 2

Jeśli zdarza się Wam czasem zmieniać rozszerzenia plików, to z pewnością wiecie, że przy każdej takiej operacji wyświetlany jest monit z prośbą o potwierdzenie naszego wyboru. Jest to pewne zabezpieczenie przed “unieruchomieniem” pliku do edycji przez dedykowane aplikacje, jednak czasami może to przeszkadzać.

Jeśli chcielibyście wyłączyć ostrzeżenie przed zmianą rozszerzenia, to otwórzcie Terminal (który znajduje się w folderze /Applications/Utilities) i wpiszcie poniższą komendę:

Od tego momentu już nie będziemy nękani tym powiadomieniem. Gdybyście jednak chcieli przywrócić domyślne ustawienia, to w Terminalu wpiszcie taką komendę:

Źródło: OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Łukasz Schodowski napisał(a):

Albo po prostu preferencje findera i tam wyłączyć ostrzeganie przed zmiana rozszerzenia.

KRUChY napisał(a):

a jak wyłączyć rozszerzenia wszystkich plików? W preferencjach mamy możliwość włączenia wszystkich rozszerzeń, podczas zapisywania plików możemy wyłączyć je w nowych plikach, ale jak zrobić, żeby jednym ruchem / komendą schować wszystkie?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK