iMagazine

Polskie Sily Zbrojne na Zachodzie w rysunkach Antoniego Wasilewskiego – polskie publikacje w iBookstore

16/04/2012, 09:33 · · · 3

Od dzisiaj (12 kwietnia) poprzez iBookstore® oraz serwis www.antoniwasilewski.pl dostępna jest pierwsza elektroniczna publikacja przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie we współpracy z: Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Szkołą Podstawową im. gen. Władysława Sikorskiego w Hyżnem oraz Pałacem Sztuki – Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

W serwisie dostępna jest wersja on-line oparta na technologii flash oraz plik pdf, a także wersja dla urządzeń iPad® (do pobrania również poprzez iBookstore: http://itunes.apple.com/pl/book/polskie-sily-zbrojne-na-zachodzie/id515426983?mt=11&uo=4).

Album zawiera kilkadziesiąt grafik Antoniego Wasilewskiego z lat 1939–1948 związanych ze szlakiem bojowym autora począwszy od września 1939 r., poprzez służbę w komórce propagandy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, po demobilizację w 1948 r. W zdominowanym przez fotografię i film świecie, grafiki te mają w sobie coś z napisanego odręcznie listu, noszą osobiste piętno autora, odczuwalne w prowadzeniu kreski i ekspresji.

Publikacja dostępna jest bezpłatnie, planowana jest też jej angielska wersja.

Wydawca: IPN Oddzial w Rzeszowie

Kategoria: Military

Cena: darmowy

Link: http://itunes.apple.com/pl/book/polskie-sily-zbrojne-na-zachodzie/id515426983?mt=11&uo=4

Przypominamy, że zbieramy informacje o polskich wydawcach oraz developerach i ich aplikacjach dostępnych App Store i Mac App Store. Przysyłajcie swoje zgłoszenia wg wytycznych, które opisaliśmy w tym wpisie.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Andrzej napisał(a):

Pierwszy link jest coś nie ten tego. Ciekawa publikacja, właśnie jestem w trakcie przeglądania. Dobrze, że o takich rzeczach piszecie.

Dominik Łada napisał(a):

Link poprawiony. Dzięki.

Marcin Krzanicki napisał(a):

Prawidłowy link to http://www.antoniwasilewski.pl – tu chyba się połączył z linkiem w domenie imagazine ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK