iMagazine

iMagazine 4/2012 – Nowy iPad

18/04/2012, 14:15 · · · 46

Ekscytujący? Porywający? Szokujący? Znacie jeszcze jakieś inne określenia, którymi można opisać nowego iPada? Wreszcie jest dostępny w Polsce i tym razem łatwiej się w niego zaopatrzyć zaraz po premierze, niż było to w przypadku iPada2. Pokazujemy Wam więc nowego iPada w pełnej krasie. Mam nadzieję, że opis Norberta spowoduje, że nie będziecie mieli trudności z podjęciem decyzji o zakupie. Nasza ekipa była obecna na polskiej premierze w warszawskiej Galerii Mokotów i jesteśmy pod wrażeniem zainteresowania, jakie ona wzbudziła.

W kwietniu prezentujemy Wam też cały szereg innych, arcyciekawych nowości – AppleTV, najnowszy projektor Epsona z dockiem na iPada, głośnik SoundFreaq, najnowszy router TP-Link z 3G – to tylko kilka z wymienionych produktów. Tyle się dzieje, że trudno nadążyć z opisywaniem.

Sprzęt to nie wszystko. Czym byłby nasz sprzęt bez oprogramowania? W tym numerze polecam w szczególności recenzję klienta poczty Sparrow oraz niesamowity program do rysowania  – Paper. Obie aplikacje znajdziecie w lokalnym App Store na platformie iOS.

Wymieniłem tylko kilka z tematów, które znajdziecie w tym numerze. Myślę, że będziecie mieli co czytać w najbliższym miesiącu, dlatego nie zabieram Wam już więcej czasu i życzę miłej lektury.


Zachęcamy wszystkich czytelników do pobrania naszej aplikacji z App Store lub Google Play.

Pobierz aplikację z App Store

pobierz

Jeśli chcesz pobrać najnowsze wydanie iMagazine, to zapisz się do naszego newslettera, w którym dostaniesz link do niego.

Zachęcamy wszystkich użytkowników iPadów do pobrania naszej aplikacji z App Store.

46

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


46
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Tomasz KunickiPadreTomasitoRafal KocierzMaciej KląskałaKindle Syncing Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz_G
Gość
Janusz_G

Witam, przyznaję że jestem świeży w kwestii iPADa i aplikacji Kiosk, ale dlaczego przy próbie zapisania się za pomocą tej właśnie aplikacji na bezpłatną prenumeratę Waszego magazynu  muszę kilkakrotnie podawać swoje hasło do Apple ID i odpowiadać na „pytanie zabezpieczające”? To normalne? Pytam bo przy innych publikacjach nie ma takich wymogów.

Moridin
Gość

To nie nasza sprawka, tylko Apple – ostatnio zaostrzają weryfikacje ze względu na kradzież kont.

atomjar
Gość
atomjar

Nie można już pobrać magazynu na dysk, tylko App store?

atomjar
Gość
atomjar

To wina chyba Sparrow, bo systemowy mail, wyświetla grafikę z linkiem pobierz, a w Sparrow nie ma tych grafik. Dziwne…

Krzysztof Janiczek
Gość

 Potwierdzam, w Sparrow nie widać linka do iMaga :/

atomjar
Gość
atomjar

Kolejny raz już tak mam, że sparrow pewnych rzeczy nie wyświetla w mailu.

Krzysztof Janiczek
Gość

Szkoda bo program na prawdę jest (był?) dobry. 

miner72pl
Gość

Litości!!! Zrobiliście numer o nowym iPadzie, który na nowym iPadzie wygląda jak kupa!!!

I na dokładkę, wywiad z POsłanką POmaską, która potrafi jedynie powtarzać „przekazy dnia” i wygłaszać hymny pochwalne o Donku i swoim ziomku-Sławku Nowaku. RATUNKU!!!

Moridin
Gość

Pobierz sobie PDF.

Kindle Syncing
Gość

Przeczytałeś w ogóle ten wywiad? Chyba nie albo Prezes zupełnie zrobił Ci wodę z mózgu.

OleYek
Gość
OleYek

Po raz kolejny próbowałem podejść do imagazine na iPadzie i myślałem, że tematyka jaką się zajmujecie zobowiązuje, tym mocniej jestem zawiedziony. Niestety iMagazine NIE DA się czytać na Nowym iPadzie czcionka totalnie nieczytelna rozlewająca się a do tego chyba mniejszej się nie dało już chyba dać a ze wzrokiem u mnie wszystko w porządku. Chwilę wcześniej czytałem Wired i po otworzeniu nowego wydania iMagazine czułem się jakbym wziął do ręki szkolną gazetkę do tego 20 ksero w kolejności. Na prawdę zawiodłem się strasznie. W tej formie nie jest możliwe czytanie dla przyjemności na nowym iPadzie…

Poza tym, chciałbym zwrócić uwagę, że na stronie internetowej polskie znaki diakrytyczne są wyraźnie inną czcionką niż reszta tekstu. Rzuca się to w oczy i wygląda strasznie nieprofesjonalnie, pomijam już nieprzetłumaczone komunikaty typu „5 godzin ago”, „previous post”, „8 comments” Do tej pory myślałem, że ekipa to profesjonaliści a po tym jestem srodze zawiedziony…

Moridin
Gość

Pobierz sobie PDF – dopóki nie będzie uuaktualnienia dla Retiny to wygodniejsze.

U mnie są prawidłowo. Sprawdź lepiej swoje czcionki. A „5 godzin ago” jest zależne od Disqus a nie od nas, więc może raczej im wyślij maila.

OleYek
Gość
OleYek

Domyślam się, że PDF będzie wygodniejszy, ale nie uważasz, że magazyn o iUrządzeniach powinien jako pierwszy dobrze wyglądać na iUrządzeniu bo to trochę wstyd jest…

Co do czcionek to z moimi czcionkami jest wszystko w porządku, problem występuje przy oglądaniu strony na Windowsie (sprawdziłęm na 3 różnych komputerach) pod Makówką wszystko jest ok, czyli musieliście użyć jakiejś niestandardowej czcionki, która nie ma domyślnie polskich znaków na Windzie. W załączeniu screenshot.

Co do Disqus to napisałem do Was, bo nie ja implementowałem to na Waszych stronach ani nie byłem odpowiedzialny za wybór takiego a nie innego systemu, tak samo jak mi zniknie nagle TVP1 w kablówce to dzwonię do kablówki a nie do TVP S.A. :-P

Richard
Gość

Już pisze po raz kolejny
Poprzez aplikacje z kiosku nie mogę pobrać żadnego egzemplarza

Klaudiusz Jaworski
Gość
Klaudiusz Jaworski

Niestety, ja również nie mogę pobrać poprzez aplikację z kiosku. Co tym bardziej dziwne, wcześniej działało to prawidłowo i miałem pobrane wszystkie numery (poza pdf-ami). Nagle pobrane numery zniknęły z aplikacji i od tej chwili nie można już nic pobrać. Usunięcie aplikacji i pobranie jej ponownie nie daje żadnego rezultatu.

MarcinHinz
Gość
MarcinHinz

Można w jakiś sposób pobrać poprzedni numer ? Maila z linkiem usunąłem, a gazeta też poszła do kosza po przeczytaniu. App na iPad nie działa.

MarcinHinz
Gość
MarcinHinz

Można w jakiś sposób pobrać poprzedni numer ? Maila z linkiem usunąłem, a gazeta też poszła do kosza po przeczytaniu. App na iPad nie działa.

Dominik Łada
Gość

Poprzedni numer jest „uwolniony” na stronie – https://imagazine.pl/2012/03/09/imagazine-32012-osx-10-8-mountain-lion/

joozio
Gość

Bardzo lubię Wasz magazyn, ale wciąż doskwiera mi jedno~>dlaczego nie zrobicie aplikacji uniwersalnej dla iPhone’a :~? Na ekranie 4/4S czyta się dobrze!

Moridin
Gość

Bo musielibyśmy wydawać de facto dwa magazyny co z kolei spowodowałoby podniesienie kosztów 2x. Obecny layout nie jest użyteczny na iPhone.

joozio
Gość

Dwa magazyny to rzeczywiście bezsens, ale przecież w Newsstand mam artykuły, które pojawiają się i na iPadzie i na iPhone, kiedy wychodzi. Przykład: „MacLife”

Dominik Łada
Gość

Ty tego nie widzisz, ale de facto właśnie oni wydają dwie różne wersje, czyli robią dwa odrębne składy

Maciej Kląskała
Gość

ciągle problem z pobieraniem – wisi na kolejce i nie pobiera… :( Ściąganie PDF i wrzucanie przez iTunes mało wygodne :(

Rafal Kocierz
Gość

Dzieki aktualizacji aplikacji w końcu działa pobieranie na moim iPadzie :) super, że problem znikł

Rafal Kocierz
Gość

Ale aby nie było całkiem super, to mam problem ze starymi pdfami – miały od początku styl jakby były pobrane, ale sie nie otwierają

Moridin
Gość

A nie masz ich przypadkiem w iBooks?

Rafal Kocierz
Gość

Akurat w iBooks nie, ale w ReaddleDocs tak – to ma znaczenie?

PadreTomasito
Gość
PadreTomasito

Panowie, ściąganie na które tyle osób się skarży ma taką oto przypadłość: po dotknieciu okładki trzeba poczekać ponad 5-6 minut, może więcej, aby zaczęło się ściąganie (wypełnianie okładki) następnie około kilkadziesiąt sekund na rozpakowanie numeru. To ostatnie to powiedzmy że zrozumiałe na pierwszym ipadzie, ale oczekiwanie na rozpoczęcie ściągania wskazuje na problem po stronie serwera hostującego pliki, aplikacja nie była zawieszona jedynie czekała na dane. [update] Kilkuminutowy lag w dwóch przypadkach na 6 ściągniętych numerów. Skasowałem i zainstalowałem aplikację ponownie, wynik – zero opóźnienia przy ściąganiu jakiegokolwiek numeru. Nawet wszystko nagrywałem żeby mieć dokladne dane, a tu widać pozytywny psikus ze strony aplikacji.

Moridin
Gość

Jest to o tyle dziwne, że wielokrotnie podczas gdy inni mieli problemy, probierałem te numery w kilkadziesiąt sekund bez przeszkód.

Tomasz Kunicki
Gość

ale pojechaliscie z alienem. 4 czesc zgadzam sie – bez sensu. Ale 3 czesc. Obejrzyj sobie normalna 3ke. a pozniej rezyserska. Dwa rozne filmy. polecam rezyserska.

Tomasz Kunicki
Gość

poza tym Scott mowie ze Prometeusz nie jest prequelem a filmem obsadzonym w swiecie „Alien”