iMagazine

Tymczasowe wyłączenie aplikacji uruchamianych przy logowaniu

28/04/2012, 12:04 · · · 1

Jakiś czas temu w poradach dotyczących ogólnego przyspiesza Maka jako jeden z czynników wpływających na prędkość uruchomienia komputera wskazałem ilość uruchamianych aplikacji po zalogowaniu się na konto użytkownika. Istnieje dodatkowo możliwość, aby tymczasowo zapobiec ładowaniu się takich aplikacji w ogóle.

Wszystko sprowadza się do bardzo prostego zabiegu. Kiedy logujemy się na nasze konto, tzn. wpiszemy hasło, przed wciśnięciem klawisza Enter wciskamy i przytrzymujemy klawisz Shift aż do momentu załadowania się naszego Biurka.

Jeśli nie macie ustawionego hasła na swoim użytkowniku i Wasz Mak loguje się automatycznie po uruchomieniu komputera, to klawisz Shift wciskamy i przytrzymujemy po samym włączeniu, gdy pojawi się szare jabłko na ekranie. Ważne, aby zrobić to właśnie, gdy dopiero zobaczymy jabłko, ponieważ wcześniejsze wciśnięcie klawisza Shift uruchomi Safe Mode.

Źródło: OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

rycek napisał(a):

Podziękował :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK