iMagazine

Tymczasowe wyłączenie aplikacji uruchamianych przy logowaniu

28/04/2012, 12:04 · · · 1

Jakiś czas temu w poradach dotyczących ogólnego przyspiesza Maka jako jeden z czynników wpływających na prędkość uruchomienia komputera wskazałem ilość uruchamianych aplikacji po zalogowaniu się na konto użytkownika. Istnieje dodatkowo możliwość, aby tymczasowo zapobiec ładowaniu się takich aplikacji w ogóle.

Wszystko sprowadza się do bardzo prostego zabiegu. Kiedy logujemy się na nasze konto, tzn. wpiszemy hasło, przed wciśnięciem klawisza Enter wciskamy i przytrzymujemy klawisz Shift aż do momentu załadowania się naszego Biurka.

Jeśli nie macie ustawionego hasła na swoim użytkowniku i Wasz Mak loguje się automatycznie po uruchomieniu komputera, to klawisz Shift wciskamy i przytrzymujemy po samym włączeniu, gdy pojawi się szare jabłko na ekranie. Ważne, aby zrobić to właśnie, gdy dopiero zobaczymy jabłko, ponieważ wcześniejsze wciśnięcie klawisza Shift uruchomi Safe Mode.

Źródło: OS X Daily

1

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
rycek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rycek
Gość
rycek

Podziękował :)