iMagazine

HK Center

Będzie nano-SIM wg propozycji Apple

04/06/2012, 13:41 · · · 1

Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (European Telecommunications Standards InstituteETSI) – niezależny instytut standaryzacyjny – ogłosił, że następnym standardem jeśli chodzi o rozmiar kart SIM, będzie taki, który zaproponowało Apple, czyli nano-SIM.

Nowa karta nano-SIM będzie miała wymiary 12,3 x 8,8 mm i identyczną grubość jak dotychczasowe, także będzie, dzięki przejściówkom, kompatybilna wstecz.

Standard zaproponowany przez Apple będzie wolny od opłat licencyjnych, co na pewno obniży znacząco cenę oraz zachęci innych producentów do szybkiego zaimplementowania jego w swoich urządzeniach.

Wybranie nano-SIM niestety nie będzie w smak Nokii i Motoroli, które forowały swoje rozwiązania. Takie życie.

Źródło: ETSI, The Verge

1

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
emigrant Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
emigrant
Gość

Od dawna już powinien być nano-sim. Micro-sima nie powinno być, nikomu nie jest potrzebne niezagospodarowane miejsce dookoła chipa, czyli zbędny plastik zajmujący miejsce przez co czytnik musi być większy. Z tego co widać nano to prawie sam chip i tak powinno być, brawo.
W smartphone każdy milimetr, każdy gram jest na wagę złota.