Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Będzie jednak Retina w nowych makach

Będzie jednak Retina w nowych makach

10
Dodane: 12 lat temu

Wygląda na to, że najprawdopodobniej już na WWDC zobaczymy pierwsze maki z ekranami Retina.

W Mac App Store zaczęły pojawiać się pierwsze aplikacje, które są już dostosowane do ekranów z wysoką rozdzielczością. U mnie w aktualizacjach w Mac App Store pojawiła się dzisiaj nowa wersja programu FolderWatch, która dostosowana jest właśnie do Retiny.

Dajcie znać jak zauważycie kolejne programy wspierające Retinę.

Dzięki Mariusz za zwrócenie uwagi.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 10

Te słowo retina trochę taki bełkot, wszędzie będą go wrzucać. Lepiej żeby nazywali hi-res. Znowu pewnie będą zastawiać się wzorem matematycznym z jakiej odległości się patrzy. W pipke to można wsadzić, to że siedzi się naturalnie od ekranu jakieś 50-70cm to nie znaczy, że ta “retina” to wystarczająca ilość ppi. True Retina to jak wsadzisz głowe w ekran i nie widać pixeli, chodzi o samą zasadę upchnia i niemożności ich zobaczenia. Nie będzie schodków na obrzeżach czcionki przy max zoomowniu.

a ta tzw. retina to niby co? nazwa to tylko bełkot marketingowy, nic więcej. Hi-res brzmi przynajmniej profesjonalnie, typowo technicznie a Retina jak różowa lalka barbie.

Nic co robi Apple nie ma być techniczne. Technologia ma być niezauważalna dla użytkownika. Tak mówili.

Jeszcze nie pobrałem, bo jestem na telefonie i mam wolny net. Zobaczę wieczorem. Ale to może być faktyczny problem, w szczególności dla takich użytkowników np jak ja, którzy mają małe dyski…