iMagazine

„Wyciągamy” teksty z Mac App Store

06/07/2012, 08:00 · · · 7

Ile to razy już tak mieliście, że przeglądając opisy appek w MAS natrafialiście na linki, które trzeba było przepisywać ręcznie do przeglądarki, bo Apple nie pozwala na ich prawidłowe (“klikalne”) działanie? A może jesteś deweloperem, który chciałby skopiować pozytywne opinie o swojej appce, ale z wiadomych względów musi je przepisywać? Na szczęście istnieje na to metoda.

Istnieje metoda, ale od razu zaznaczam, że do zbyt pięknych to ona nie należy. Ale jak głosi polskie przysłowie lepszy rydz niż nic. A wszystko sprowadza się do uruchomienia Inspektora WebKit dla aplikacji Mac App Store.

Na początku upewniamy się, że MAS jest wyłączony. Następnie uruchamiamy Terminal (który znajdziemy w folderze /Applications/Utilities) i wpisujemy tam poniższą komendę:

Teraz możemy już uruchomić Mac App Store. Następnie przechodzimy do opisu lub komentarzy danej aplikacji, klikamy na nie prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy Skontroluj element. U dołu MAS pojawi się znany z Safari inspektor, z którego po odszukaniu wymaganych informacji będziemy mogli skopiować interesujące nas rzeczy.

Tak jak już napisałem wcześniej, metoda ta nie należy do najwygodniejszych, ale czasem szybciej jest przebić się przez strukturę HTML’a do jakiegoś tekstu niż przepisywać go od nowa, szczególnie kiedy mamy do czynienia z dłuższymi tworami.

Źródło: brettterpstra.com

7

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Dominik ŁadaMaciej SkrzypczakPaweł CengielBehindergregory314 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gregory314
Gość
gregory314

Ja w takiej sytuacji kopiuję łącze do danego programu (prawy przycisk w ikonę programu i „Kopiuj łącze” lub trójkącik > Copy Link, następnie otwieram Safari, wklejam łącze, Enter — i już mogę sobie zaznaczyć, co chcę.

Behinder
Gość
Behinder

A nie można użyć Launchbar?

Maciej Skrzypczak
Gość

Tzn?

Behinder
Gość
Behinder

No sprawdzałem i chyba jednak nie, bo Launchbar nie indeksuje opisu odwiedzonych pagów w AppStore…a to by było nice

Paweł Cengiel
Gość

Ale żeby cały artykuł poświęcić na taką błahostkę..

Maciej Skrzypczak
Gość

Błahostka, nie błahostka. To po prostu trick, może komuś się przydać.

Dominik Łada
Gość

Ne wszyscy są miszczami jak Ty i może komuś sie przydać taki tip