iMagazine

„Wyciągamy” teksty z Mac App Store

06/07/2012, 08:00 · · · 7

Ile to razy już tak mieliście, że przeglądając opisy appek w MAS natrafialiście na linki, które trzeba było przepisywać ręcznie do przeglądarki, bo Apple nie pozwala na ich prawidłowe (“klikalne”) działanie? A może jesteś deweloperem, który chciałby skopiować pozytywne opinie o swojej appce, ale z wiadomych względów musi je przepisywać? Na szczęście istnieje na to metoda.

Istnieje metoda, ale od razu zaznaczam, że do zbyt pięknych to ona nie należy. Ale jak głosi polskie przysłowie lepszy rydz niż nic. A wszystko sprowadza się do uruchomienia Inspektora WebKit dla aplikacji Mac App Store.

Na początku upewniamy się, że MAS jest wyłączony. Następnie uruchamiamy Terminal (który znajdziemy w folderze /Applications/Utilities) i wpisujemy tam poniższą komendę:

Teraz możemy już uruchomić Mac App Store. Następnie przechodzimy do opisu lub komentarzy danej aplikacji, klikamy na nie prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy Skontroluj element. U dołu MAS pojawi się znany z Safari inspektor, z którego po odszukaniu wymaganych informacji będziemy mogli skopiować interesujące nas rzeczy.

Tak jak już napisałem wcześniej, metoda ta nie należy do najwygodniejszych, ale czasem szybciej jest przebić się przez strukturę HTML’a do jakiegoś tekstu niż przepisywać go od nowa, szczególnie kiedy mamy do czynienia z dłuższymi tworami.

Źródło: brettterpstra.com


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

gregory314 napisał(a):

Ja w takiej sytuacji kopiuję łącze do danego programu (prawy przycisk w ikonę programu i „Kopiuj łącze” lub trójkącik > Copy Link, następnie otwieram Safari, wklejam łącze, Enter — i już mogę sobie zaznaczyć, co chcę.

Behinder napisał(a):

A nie można użyć Launchbar?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Tzn?

Behinder napisał(a):

No sprawdzałem i chyba jednak nie, bo Launchbar nie indeksuje opisu odwiedzonych pagów w AppStore…a to by było nice

Paweł Cengiel napisał(a):

Ale żeby cały artykuł poświęcić na taką błahostkę..

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Błahostka, nie błahostka. To po prostu trick, może komuś się przydać.

Dominik Łada napisał(a):

Ne wszyscy są miszczami jak Ty i może komuś sie przydać taki tip

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK