iMagazine

Atomowi Komandosi – polskie publikacje w iBookstore

11/07/2012, 10:09 · · · 3

Atomowe tajemnice polskich komandosów  – nowa książka iSource

W 1987 roku Żelazna Kurtyna coraz bardziej chyliła się ku upadkowi. Do Polski z pierwszym koncertem przyleciała „Metallica”, Amerykanie znieśli sankcje gospodarcze wprowadzone po tym, jak komuniści ogłosili wprowadzenie stanu wojennego. Jan Paweł II przyleciał z kolejną pielgrzymką do Ojczyzny, a wiceprezydent USA George Bush spotkał się z Wojciechem Jaruzelskim oraz liderem nielegalnej „Solidarności” Lechem Wałęsą. W Moskwie brytyjska premier Margaret Thatcher rozmawiała z opozycjonistą Andriejem Sacharowem. A w Berlinie Zachodnim, przed Bramą Brandenburską, amerykański prezydent Ronald Reagan wezwał przywódcę ZSRR Michaiła Gorbaczowa do zburzenia Muru Berlińskiego.

Te zdarzenia dobrze wróżyły na przyszłość. Wszystko wskazywało na coraz większe ocieplenie między Wschodem a Zachodem. Ale wiosną tego samego, 1987 roku, w niewielkiej sali wykładowej pilnie strzeżonego budynku w Akademii Sztabu Generalnego w podwarszawskim Rembertowie zebrało się kilkunastu naukowców i oficerów. Przed wejściem każdy z nich musiał pokazać zaświadczenie kontrwywiadu, że może brać udział w naradach zaklasyfikowanych jako „tajne”.

O tym, jak polskie jednostki specjalne przygotowywały się do nuklearnego ataku na Europę Zachodnią, i jak wyglądały tajemnice ich szkolenia, zwiad na obcym terenie, atomowa broń specjalnego przeznaczenia – przeczytacie w najnowszej książce „Atomowi komandosi”, najlepszego polskiego specjalisty piszącego o siłach specjalnych, Jarosława Rybaka, byłego rzecznika MON i dziennikarza.

Książka „Atomowi komandosi” jest już dostępna w Apple iTunes – iBookstore.

Wydawca: iSource S.A.

Category: Military

Link do iBookstore: http://itunes.apple.com/pl/book/atomowi-komandosi/id540726935

Cena: 2,99EUR

Przypominamy, że zbieramy informacje o polskich wydawcach oraz developerach i ich aplikacjach dostępnych App Store i Mac App Store. Przysyłajcie swoje zgłoszenia wg wytycznych, które opisaliśmy w tym wpisie.

3

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BehinderDominik ŁadaBrzydki Zły Szczery Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Brzydki Zły Szczery
Gość

Chętnie bym poczytał – tym bardziej że w kręgu moich zainteresowań, ale nie mam jak powiązać konta z kartą a w polskim iTunes nie można płacić z PayPala :/ Będzie może jakiś kod?

Dominik Łada
Gość

Zawsze jest możliwość przypiąć http://www.cardeasy.pl do konta w iTunes.

Będą kody niebawem na Facebooku

Behinder
Gość
Behinder

Zawsze jeszcze możesz kupić giftcarda