iMagazine

Złączamy wiele okien Safari w jedno

12/07/2012, 08:00 · · · 3

Czy zdarza się Wam otwierać często nowe okna Safari do przeglądania różnych stron? A potem trzeba korzystać ze skrótu Cmd+` albo Mission Control, żeby znaleźć akurat to, którego szukamy. Chciałoby się czasami w takim przypadku scalić je wszystkie w jedno i przełączać się między “tabami”. A czy wiedzieliście, że Safari posiada taką opcję? I że można ją “podpiąć” pod skrót klawiszowy?

W tym celu skorzystamy ze znanej metody konfigurowania skrótów klawiszowych z poziomu Preferencji systemowych.

  • Uruchamiamy Preferencje systemowe, które odnajdziemy w folderze /Applications
  • Wybieramy sekcję Klawiatura a w niej zakładkę Skróty klawiszowe
  • Z listy po lewej zaznaczamy Skróty klawiszowe i klikamy na “+”

  • W liście wyboru aplikacji wskazujemy na Safari a w polu Nazwa menu wpisujemy Złącz wszystkie okna
  • Pozostaje tylko przypisać do tej akcji skrót w ostatnim polu, np. jak w moim przypadku Ctrl+Shift+S (“S” jak scalanie) i kliknąć przycisk Dodaj

Teraz, kiedy powrócimy do Safari i będziemy mieli otwarte wiele okien wystarczy, że wciśniemy zdefiniowany przez nas skrót klawiszowy, a zostaną one złączone w jedno.

Smacznego! :)

Źródło: OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Grzegorz Bartkowiak napisał(a):

Ja mam na stałe włączone otwieranie w jednym oknie jako taby/karty.

Wystarczy w Preferencjach Safari w zakładce Karty wybrać „Otwieraj nowe strony w kartach Zawsze” i odhaczyć „Kliknięcie z CMD otwiera w nowej karcie” czyli otwiera zawsze w nowej karcie.

Wtedy nic w MissionControl się nie śmieci a jeśli potrzebuję mieć którąś stronę w osobnym oknie, wystarczy kliknąć (nie puszczać) w tytuł karty, przeciągnąć gdziekolwiek i puścić. Karta przekształci się w nowe okno Safari.

Myślę że ta alternatywa też powinna się tu znaleźć, dla ludzi przyzwyczajonych do pracy w innych przeglądarkach. Gdy się przesiadałem z Opery, to była pierwsza opcja jakiej szukałem i byłem zaskoczony że nie jest ustawiona domyślnie.

Grzegorz Bartkowiak napisał(a):

Właśnie zbadałem jeszcze jedną możliwość. jeśli jest kilka okien i w każdym jest kilka kart to karty można sobie swobodnie przepinać między oknami i w ten sposób tworzyć np grupy tematyczne ;)

p.s. skrót otwierania nowej czystej karty to CMD + T, można też dodać sobie w Safari przycisk „Nowa karta”

Robert Stachnik napisał(a):

CMD + T taki mam nawyk :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK