iMagazine

Virtualo z Empikiem sprzedaje zestawy – książka+ebook

18/07/2012, 19:43 · · · 6

Wreszcie spełniły się marzenia wielu wielbicieli książek – możliwość kupienia zarówno książki jak i ebooka w jednej cenie.

Od dziś Virtualo wspólnie z Empikiem sprzedaje „bundle”, czyli właśnie zestawy książka+ebook. Wg mnie rewelacyjna propozycja.

A Wy jak uważacie?

Więcej przeczytacie w oficjalnej informacji od Virtualo:

Virtualo wprowadza pierwsze bundle do polskich księgarni

W czerwcu 2012 r. dystrybutor treści cyfrowych Virtualo – wraz z Empikiem – wprowadził do sprzedaży w salonach tej sieci pierwsze w polskich księgarniach stacjonarnych tzw. bundle.

Czym są bundle?

Bundle to pakiety składające się z książki drukowanej oraz ebooka o tym samym tytule. Obecnie sprzedawane są w formule 2 w cenie 1, gdzie wersja elektroniczna dodawana jest bezpłatnie do papierowej. W przyszłości będą pojawiać się również inne warianty. Po raz pierwszy takie rozwiązanie zastosował ponad dwa lata temu Barnes&Noble – największa sieć księgarni stacjonarnych w USA. W tym samym czasie Virtualo, wraz z Wydawnictwem C.H. Beck, wprowadziło do Polski pierwsze bundle, jednak dostępne tylko w księgarni internetowej. W czerwcu 2012 r. nastąpiła implementacja systemu pozwalającego na generowanie w kasach salonów Empik nowego produktu – kodów Virtualo na ebooki.

Umożliwiło to wyjście z contentem cyfrowym poza Internet i dotarcie do grupy Klientów, która preferuje zakupy w księgarniach stacjonarnych. W chwili obecnej w salonach Empik dostępnych jest już około 20 bundli takich wydawnictw jak Zysk i Ska, Fabryka Słów, Wielka Litera i Buchmann, a ich liczba będzie systematycznie rosnąć.

– Już po pierwszych kilku tygodniach wiemy, że nowy produkt cieszy się dużym zainteresowaniem – zdradza Robert Rybski, Prezes Virtualo. – Nowa usługa umożliwi dużej grupie Klientów wypróbowanie ebooków. Chcemy zbudować większą świadomość nowego produktu wśród osób, które do tej pory nie zetknęły się z książką elektroniczną i kupowały jedynie wersje papierowe. Salony Empik mają w tym zakresie największy potencjał.

Ebooki dostępne w bundlach przekazywane są Klientom w postaci niepowtarzalnego kodu (wydrukowanego na paragonie w kasie Empiku). Należy go wpisać na stronie http://virtualo.pl/kod. Książka zostanie wtedy automatycznie dodana do wirtualnej półki Użytkownika i od tego momentu można z niej wygodnie korzystać. Wykorzystanie kodów nie ogranicza się tylko do bundli. Produkt skierowany jest także do agencji reklamowych, biur prasowych wydawnictw oraz innych firm. Łatwość odbioru i dystrybucji sprawia, że może być wykorzystany jako ebook do recenzji, prezent dla pracowników czy nagroda w różnego rodzaju konkursach.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dariusz Gardyński napisał(a):

Nareszcie.

tomasz barwinski napisał(a):

Jaki w tym sens ?
Ebook w cenie normalnej papierowej książki ?
Chyba nie trzeba jeszcze udowadniać że ebooki POWINNY BYĆ tańsze od wydań papierowych….
Chyba, że chodzi o taki „backup” książki – jak się porwie lub zniszczy to mamy kopię :)

Virtualo Fora napisał(a):

Oj możemy zostawić sobie wydanie elektroniczne, a papierowe podarować
komuś na prezent lub odwrotnie :) Albo papierowe po prostu postawić na
półce, niektórzy mimo wszystko cierpią,że e-book pełen jest książek, a
biblioteczka stoi pusta,dlatego takie rozwiązanie może się im spodobać
:)

Adam Małecki napisał(a):

@tomasz Barwiński ale przecież nie płacisz za e-wydanie, bo
dostajesz je gratis w empiku ;) a cena ebooków ogólnie faktycznie jest dosc
wysoka, ale to pewnie przez ten VAT 23%, bo na papierowe książki jest chyba
tylko 5%.. ech.. nasz rząd jak zwykle szuka zarobku w naszych kieszeniach..

Maciej Czechowski napisał(a):

Czyli kupuję książkę papierową,dostaję kod na książkę elektroniczną.
Sprzedają książkę papierową i „za darmo” (ceną jest wtedy ewentualna strata przy sprzedaży wersji papierowej) mam ebooka?

Virtualo napisał(a):

Bundle jako wyżej opisana forma sprzedaży wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy do e-booków są nie do końca przekonani. Mamy nadzieję, że pomoże im ona zainteresować się również tą nową formą czytania. :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK